Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont
Cześć Mirki, taka sytuacja mnie spotkała. W łazience mam ogrzewanie podłogowe (wodne) i po jednej stronie ściankę k-g na ok 2/3 ściany (zabudowa geberitu + 3 półki). Od jakiegoś czasu, przy stawaniu w rogu łazienki ścianka zaczęła skrzypieć. Wygląda, jakby podłoga minimalnie sprężynowała (choć samego ruchu nie widać). Przeszukałem póki co internety, ale nic konkretnego nie znalazłem. Podejrzewam, że ścianka jest sztywno przykręcona i skrzypi, bo nie ma jak pracować, więc będzie ją trzeba poprawić. Nie wiem tylko co z podłogą zrobić (opinie są różne, od tych żeby zostawić, po takie, że trzeba zrobić na nowo). Znajomy mnie straszył, że styropian pod podłogówką może być źle dobrany, ale mam w całym mieszkaniu podłogówkę, a tylko w jednym miejscu jest problem.
  • 2
  • Odpowiedz
@FunkyK: Jak masz zdjęcia rozkładu podłogówki (aby nie przewiercić instalacji) to możesz próbować trochę podbić podłogę w tym miejscu odpowiednią pianką poliuretanową (niskoprężną). Najpierw musisz odrobinę wody wsikać (za każdym wsikaniem pianki), aby później pianka związała w podłodze. Sztuka będzie polegała na tym aby nie wsikać za mało, a dwa za dużo pianki bo podłogę Tobie uniesie i zniszczy razem z instalacją i płytkami. Można próbować na raty, czyli wsikać ileś
  • Odpowiedz