Wpis z mikrobloga

  • 0
Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos malego vana pokroju fiat nemo czy troche wiekszy citroen berlingo itp. chcial bym zabrac sie za jakas prace transportowa na piatek- niedziela, wozic jakies paczki itp.
Warto sie zabrac za to i poszukac jakiegos amazona, dpd czy yodela?
Dodam ze to jako praca dodatkowa. A moze wiekszego vana szukac lepiej?
#uk
  • 8
@dwa_koty_kastrowane obecna praca tak mi pozwala niestety a szkoda mi tych 3 dni marnowac. Byc moze jak by sie udalo z transportem to zrezygnowal bym z etatu. Ale od czegos trzeba zaczac a zaraz sezon swiatecznych przesylek.wliczam to ze sa koszty. Ale koszt wynajmu auta od firmy dla ktorej pracujesz jest zdecydowanie wyzszy miesiecznie niz zakup swojego.
@reca: Z tego co się orientuję to rozwożenie paczek dla Amazona jest podobne do deliveroo, w sensie że rzucają ci kontkretne sloty godzinne i np płacą za to 100 funtów ale koszta to twoja sprawa. Ale czy da radę z tego ciągnął full time za godziwe pieniądze to ci nie powiem niestety. Na pewno jest dużo grupek na facebook i tam bym popytał
@typeczek: to się Amazon Flex nazywa, jeździłem kilka razy i bez problemu swoim „prywatnym” samochodem. A i ubezpieczenie pokrywa Amazon.
Natomiast full time na pewno bym tego nie nazwał, i masz rację, że to coś w stylu Deliveroo.
Natomiast z tego co wiem, są też kierowcy na kontraktach
@tiarecki: A to nie wiedziałem o ubezpieczeniu ze strony Amazon, mówimy oczywiście o ubezpieczeniu kurierskim?
Amazon Flex ma chyba sens jeśli już posiadasz swojego busa/vana i chcesz sobie dorobić
@typeczek: Tak, Amazon je pokrywa jak jeździsz przez Flex. Nie musisz mieć Vana, wystarczy jakikolwiek 5-drzwiowy samochód, a swojego czasu to i 3-drzwiowym podjeżdżałem i nikt nie robił problemów
@tiarecki Właśnie zastanawiałem się o co chodzi jak ostatnio paczkę przywiózł mi gość Insignią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@reca Jak chcesz się wkręcić to musisz szukać przeprowadzek/ludzi którzy chcą coś przewieźć. Przykładowo, w jedną stronę robisz komuś przeprowadzkę a wracając zbierasz jakieś paczki + ktoś chce coś przewieźć. Znam kogoś kto tak lata busem i zarabia bardzo dobre pieniądze na tym. Lodówka też spoko pomysł, ale to wszystko