Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1945
Mam koleżankę, która zawsze kreowała się jako bardzo religijna i bardzo ubolewała nad tym, że jej narzeczony miał już jeden ślub kościelny. Nawet szukała mu drogich prawników kościołowych, żeby zrobić "manwer Kurskiego".

Wystarczyło jednak, że wyjechała z nim do pracy w #niemcy, a wraz z tym nastał obowiązek zapłaty podatku kościelnego od pensji i już mnie pyta czy nie pomogę jej napisać jakiegoś pisma do niemieckiego urzędu stanu cywilnego, że ona porzuca wiarę i jednak jest ateistką xD

Podatek kościelny to jedyny podatek, na który czekam z utęsknieniem w Polsce. W tydzień będziemy drugimi Czechami czy Estonią jak Janusze zobaczą, że sekta podpieprza im kasę bezpośrednio z paska płacowego, a nie pośrednio poprzez budżet ( ͜͡ʖ ͡€)

#dzbanywiary #bekazkatoli
  • 53
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: dzięki za wyjaśnienie. To nie jest, aż tak wysoki. Czyli tym bardziej tanio Polacy wyceniają swoją wiarę :)
Ślub na pokaz i dla zdjęć to chyba taka logika różowych.
Jeżeli ktoś regularnie chodzi do kościoła i nie daje na tace i inne usługi to nie jest tak źle.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Jak to działa. Zgłaszam że jestem ateistą i chodzą do kościoła. Sprawdza to ktoś? Jaki jest sens tego podatku? Rozumiem zlikwidowanie wszelki dotacji dla kościoła ale brać pieniądze za to że ktoś sobie w coś wierzy.
  • Odpowiedz
Jaki jest sens tego podatku? Rozumiem zlikwidowanie wszelki dotacji dla kościoła ale brać pieniądze za to że ktoś sobie w coś wierzy.


@atencjon:

Sądzę, że sens jest taki, żeby kościół nie był dotowany przez państwo tylko przez obywateli należących do danego kościoła.

ale brać pieniądze za to że ktoś sobie w coś wierzy.


Tutaj logika jest raczej taka, że nie płacisz za to, że w coś wierzysz, tylko że płacisz składkę
  • Odpowiedz
Podatek kościelny to jedyny podatek, na który czekam z utęsknieniem w Polsce. W tydzień będziemy drugimi Czechami czy Estonią jak Janusze zobaczą, że sekta podpieprza im kasę bezpośrednio z paska płacowego, a nie pośrednio poprzez budżet ( ͜͡ʖ ͡€)


@Tytanowy_Lucjan: ja z utęsknieniem czekam na inne takie podatki górniczy, kolejowy, ekologiczny, co2 wszystkie z których mógłbym się wypisać bo dlaczego ja niby mam za to płacić ?
  • Odpowiedz