Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem spadek po rodzicach - mieszkanie i 700tys złotych. W mieszkaniu sobie mieszkam. 100tys wydałem na auto i parę wydatków typu odświeżenie mieszkania. Zostało mi ok. 600tys no i z 50tys mam swoich oszczędności. Co z tym zrobić? Czy trzymać w banku i nie myśleć o tym czy warto pomyśleć nad jakąś inwestycją? Moi rodzice trzymali to wszystko po prostu w banku. Oczywiście chciałbym jedynie bezpieczne sposoby bez żadnego ryzyka. Na żadne kokosy nie liczę. Żadne kryptowaluty, itp. Na giełdzie się nie znam. A nieruchomość? Myślałem nad tym, ale ceny są ogromne teraz. Mieszkam w mieście gdzie metr kwadratowy to ponad 10tys zł. Kupując mieszkanie powiedzmy 2pokojowe 40m2 wydam ponad 400tys. Z 50tys trzeba będzie włożyć w umeblowanie. I takie mieszkanie wynajmę jednej osobie lub parzę. Na dwie obce osoby/pary nie znajdę chętnego bo obecne budownictwo ma aneksy kuchenne. Więc w salonie jest kuchnia i tam powiedzmy mieszka para. A w pokoju obok jeden studenciak. Raczej para nie zgodzi się na to by studenciak korzystał z kuchni w pokoju gdzie np. śpią. Większy metraż pochłonie cały mój budżet, ale wtedy jest szansa na 3 pokoje i np. oddzielną kuchnie i 3 osoby/pary mogą mieszkać. Ale czy ten zarobek będzie aż tak wysoki? Też czytam, że ma być ten słynny krach i wtedy mieszkania spadną z 50%. Chętnych na wynajem nie będzie, chyba, że tanio. A jak znów będzie jakaś fala korony i wszystko przejdzie na zdalne? Studenciaki się powynoszą, korpo szczury będą pracować z domu rodzinnego. Trochę się tego obawiam.
Nie mam pojęcia o żadnej formie inwestowania. Zarabiam z 4,5 tys, różowy z 3tys. Sporo wydajemy. 600tys mogę zainwestować, ale swoje 50tys chciałbym trzymać jako poduszkę finansową. Co mi doradzicie?
#finanse #banki #gielda #inwestycje #pieniadze #inwestowanie #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613356df6ffb19000ae1b89a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 44
@AnonimoweMirkoWyznania:
Na razie popełniłeś pierwszy błąd - kupiłeś samochód o rownowartosci twoich 2letnich dochodów.
Wiem,ze samochod za 100tys w 2021 roku szału nie robi i to tak naprawde zwykły segment C ale imho to kloci sie z twojim postem

Juz lepiej by było gdybyś wybudował sobie dom w jakims fajnym miejscu a wynajmował mieszkanie. Poprawilbys sobie standard zycia.
@alex-fortune: 100% tylko w akcje + fakt, że pewnie kupiłby to na jeden raz mogłoby się skończyć dramatem gdyby za rok było to warte 80% pierwotnej wartości. Najpierw trzeba się oswoić z wahaniami imo - kupować co miesiąc jakieś pakiety a część w obligacje detaliczne