Wpis z mikrobloga

Kolega właśnie wcina dietę pudełkową, a mnie wzięło na małą refleksję.

Przyjmijmy, że jedno opakowanie po takim jedzeniu waży 5 gramów, nie mam wagi by to sprawdzić ale może tyle być. Takich opakowań jest 4-5 na dzień. Czyli jakieś 20 gramów plastiku na dzień.

Dieta taka przeważnie dostarczana jest przez 20 dni w miesiącu, co daje 20 x 20, czyli 400 gramów plastiku.

Pomnóżmy to przez ilość klientów takiej diety, gdzie z pewnych źródeł wiem, że to około 35 tysięcy (duża aglomeracja). To daje 400 x 35000, czyli 14 mln gramów, czyli 14 ton plastiku, miesięcznie.

A ty jak tam? Zadowolony, bo kupiłeś papier toaletowy zapakowany w papier, a nie w folie?

#plastik #ekologia #patologiazmiasta #dietapudelkowa
  • 58
@Urajah: może ty zamilcz różowy dzbanie, są sklepy w których możesz jeszcze kupować rzeczy na wagę

@prze_galant: no to jest top beka, z drugiej strony robią co raz bardziej gówniane samochody które po 10 latach nadają się na śmietnik (celowo), gdzie produkcja auta pożera kosmiczne ilości plastiku

@Furiat: wiesz, że siatkę możesz zabrać ze sobą do sklepu? To nie boli. A sama siatka może być płócienna.

@niebieskatrytytka: niby
@Iskaryota: No i co to za odp. Albo licz uczciwie typie albo żyj w bajkowym świecie xD. #!$%@? ta reklamówkę i tak i tak na każdy posiłek kupi kilka produktów zapakowanych w plastik a tam masz posiłek z KILKU produktów zapakowany w jeden plastik. Ponadto być może musiałby autem jechać na zakupy albo zajeżdżać po pracy aby kupić produkty i produkować co2. Inaczej to wyglada jak jedzie katering gdzie zaniedbań kursem
@Furiat: pudełkowiec wściekły, w #!$%@? agresywny

Po prostu powiedz wprost: nic cię nie interesuje i jesteś nieodpowiedzialnym dzbanem który niszczy planetę w imię lenistwa i dobrej sylwetki. Mniej się będziesz oszukiwał w życiu i będziesz lepiej spał, naprawdę.

Bronienie diety pudełkowej, że jest jakoś bardziej eko niż gotowanie z półproduktów kupionych z głową to jakiś endgame ludzkości xD
@Iskaryota: XD ignorant dzban ktory nie wie ze część cateringów ma juz opakowania ekologiczne, zamawiając catering rozwiązujesz kwestie magazynowania i marnowania żywności (oczywiście ty nie marnujesz wiem wiem) i wykluczasz kwestie wsiadania w auto i jeżdżenia na zakupy w zasadzie xD. Jak jeździsz rzadziej i kupujesz więcej to analogicznie marnuje sie tobie więcej jedzenia które #!$%@?, jak jeździsz częściej aby marnować mniej to jeździsz częściej ¯_(ツ)_/¯
@Furiat: nie wiem na jakim wygwizdowiu mieszkasz, że musisz do sklepu jechać koniecznie autem, w czasach gdy Lidl czy Biedronka czyha na każdym rogu xD

W promieniu kilometra od mojego domu mam mięsny, 3 warzywniaki, lidla, biedronkę, z 2 osiedlowe xD.

Nawet w mniejszych miastach nie ma takiego problemu, że musisz wszędzie jeździć autem. Przez 26 lat życia radziłem sobie bez niego więc się co mówię.
@Iskaryota: Kurczaka czy jakiegokolwiek mięsa nie jesteś w stanie kupić bez plastiku. Ryż, warzywa - tak. Ale nie tylko o nich człowiek żyje. Najgorsze są przyprawy oraz mleko w kartonie(sok również), bo ich opakowania to połączone ze sobą różne tworzywa, które paskudnie się recyklinguje
@Iskaryota: XD nie odniosłeś sie do kwestii merytorycznej bo wiesz ze jest prawdziwa to po pierwsze. Chodzenie na zakupy jest fajne dopóki nie pada deszcz/śnieg i nie #!$%@?. Czyli jakieś 50% roku w tym kraju. Ponadto większość ludzi o czym nie wiesz zajeżdżają do sklepu autem po pracy niejako „przy okazji” No i na koniec aby ciebie zgasić i pokazać ze to ty jesteś nieekologiczny załączam przykładowy catering po 15 sekundach
Pobierz Furiat - @Iskaryota: XD nie odniosłeś sie do kwestii merytorycznej bo wiesz ze jest p...
źródło: comment_16311949257zhJYz8jLUpLoqhfvDNLYW.jpg