Wpis z mikrobloga

Cześć,
Czy ktoś z Was miał zacisk szczęki ze stresu? Budził się rano z zaciśniętą szczęka, bólem w w szczęce i skroniach, łapał się na tym, ze ruszał ciągle szczęka, żeby nie bolało? Jak to leczyliscie?
Zdaje sobie sprawę, że jest to z przewlekłego stresu, ale nie mam innych obiawow typu depresja itp. ale sam ten zacisk szczęki sprawia, że całe dnie mam wyjęte z życia. Robiłem prześwietlenie zębów - wszystko od strony dentysty oki.

#choroby #szczeka #nerwica #depresja #lekarz #leczenie #niebieskiepaski #rozowepaski #kiciochpyta
  • 10
@pieknykwiatuszek: Leczenie bruksizmu to długa i trudna droga. Mi się nie udało z tego wyleczyć. Noszenie szyny nic nie daje, poza ochroną zębów przed ścieraniem w nocy. Jeżeli masz parę groszy, to spróbuj odbudować zęby kompozytem. Niekiedy przyczyną są starte guzki lub płaskie plomby, a co za tym idzie brak punktów stycznych, więc człowiek cały czas szuka tego idealnego zwarcia. Mi osobiście najwięcej dało odbudowanie kłów, dzięki temu powstała taka swego
@pieknykwiatuszek: Skup się najlepiej na leczeniu źródeł stresu i radzeniu sobie z nim w dzień(tak by to się jak najmniej odkładało w nocy). Oprócz tego są fizjoterapeuci stomatologiczni, u których można wypracować rozluźnienie mięśni szczęki i nauczyć się je wykonywać w domu. A, szyna relaksacyjna to must have.