Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałam że poza mną tylko jedna z grupy moich koleżanek potrafi ugotować coś sama, bez papierków i słoików xD Jedna ma teraz nowego chłopaka i prawie codziennie mu robi spaghetti z Łowicza.
Różowe kolegów niebieskiego też raczej robią gotowe dania albo kanapki a raz po imprezie jedna zrobiła jajecznicę z cebulą i nawet nie usmażyła cebuli tylko od razu dała z jajkiemxD Wtf.
Mało tego jeden z jego kolegów powiedział że my jemy na śniadania jajka i kanapki z serem, wędliną i jakimiś różnymi warzywami bo mamy smak wypalony i już nie czujemy smaku bo on to tylko położy ser albo je same parówki i mu wystarczy. A jajka nie można w mikrofali to też nie zrobi bo robota. WTF.

Wszyscy są w wieku 25-30 lat jak coś. Mój niebieski nie interesuje się jakoś gotowaniem ale potrafi zrobić jajka, zupy, makarony itp.

#rozowepaski #niebieskiepaski #ankieta #pytanie #gotowanie

Czy potrafisz gotować?

  • Jestem niebieskim i nie potrafię nic ugotować sam 6.2% (286)
  • Jestem różowym i nie potrafię nic ugotować sama 1.0% (48)
  • Jestem niebieskim i potrafię trochę gotować 81.0% (3758)
  • Jestem różowym i potrafię trochę gotować 11.8% (546)

Oddanych głosów: 4638

  • 134
@daddyissues_: Nie da się "nie umieć gotować". To są po prostu ludzie, którym się nie chce tego robić, pewnie głównie dlatego bo nigdy nie musieli i nawet nie próbowali.

Wystarczy chcieć i nawet nie trzeba robić jakichś skomplikowanych rzeczy jak smażenie kotletów. Bierze się pierwszy lepszy przepis z neta, np. na jakiś gulasz, wpieprza wszystko do garnka i czasami tylko trzeba zamieszać.

Nikt mi nie wmówi, że jest na tyle upośledzony,
@daddyissues_: To są ludzie, co zawsze mama gotowała i było ok, a w wieku 25 lat zonk.

Nie mam pojęcia skąd mi to się wzięło, ale już w wieku poniżej 10lat wolałem sobie sam zrobić kanapkę taka jaką lubię.
Różne wychowanie, przyzwyczajenia i tyle. Ktoś to lubi, tak jak ja, dla innego to strata czasu, wyjebongo co kto i jak.
¯\_(ツ)_/¯
@Koleszkaleszka: to się tak mówi. Musisz wiedzieć jaki przepis jest dobry, nie każdy jest. Ba wiele dań np. Bigos jest w tysiącu wersji każdy je robi po swojemu i musisz czuć co jest dobre. Albo da takie Dania jak karpatka gdzie jest 5 przepisów na krem dla leniwych i 1 na prawdziwy dobry krem. Good luck.
Nie tak trudno coś spalić przypalić lub się oprzyj. Da się tak ugotować warzywa by
A czemu po?


@daddyissues_: sól ścina białko i trudniej uzyskać aksamitną jajecznicę. No, chyba, że się po prostu wbija jajka wprost na patelnię - wówczas to nic nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: moja różowa umie jak jej się chce, czyli rzadko, ona może się zapchać zumpkom chińskom albo jakąś gotową zapiekanką, byle się nie narobić, a moja dusza płacze. Z kolei ja nie chcę się brać za gotowanie na poważnie, bo ta zobaczy, że ma Modesta Amaro w domu i #!$%@? gotowanie już całkiem.
Chociaż rozważam gotowanie, ale tylko dla siebie, dlatego, że różowa tylko pierś z kurczaka najlepiej by jadła, a