Wpis z mikrobloga

W jaki sposób pozbyć się uczucia derealizacji,depersonalizacji? Ciągle uczucie jak po alko jakby odrealnienie pojawiło się chyba po złym samopoczuciu w Lidlu ( w grudniu ) mam zaburzenia lękowe w takim mocniejszym stanie od prawie roku, jakie macie sposoby aby się tego pozbyć? Mam również wiele innych objawów ale ten mnie najbardziej denerwuje, nie wiem czy jest sens wypisywać je wszystkie. Chyba czeka mnie wizyta u psychiatry.. #nerwica #derealizacja #depersonalizacja #zaburzenia #psychiatria.
  • 20
@latsyrC bardzo mi przykro;( A co do problemu to jest reakcja na ukryte emocje itp. Niestety tutaj ci nic nie poradzę. Ale trzymam kciuki mega mocno bo sama wiem że to dziwne uczucie.
@latsyrC: Najlepiej nauczyć się z tym żyć na psychoterapii. Ewentualnie farmakoterapia wcelowana w zaburzenia lękowe, jeśli derealizacja wynika z lęku to wtedy wyleczenie przyczyny może wystarczyć.
@lorazepant: Zaczelo sie u mnie od jakis mrowien w skroni, potem w sklepie sie zle poczulem zrobilo mi sie slabo i jakby ruszyła całosc, wyczytywanie o choroba itp itp coraz wiecej objawow, leku wiec zapewne to bedzie wynikac z zaburzen lekowych.
@latsyrC
@Jagoo ja od tygodnia mam takie uczucie jakbym był po 2 piwach, albo lekko zjarany. Każdy jest inny a ja mam wrażenie że straciłem kontakt z rzeczywistością i albo zwariowałem albo śpię albo umarłem. I mam tak że czytam o DD, niemal wszystko pasuje ale ciągle mam tak że myślę że w moim przypadku to napewno nie to, że wszystko jest nieprawdziwe, nawet te wszystkie fora na których czytam. Jak czymś
@Goscmajowy: Z tego co słyszałem dużo osób sobie tak wkręca i dlatego to nie mija, ja mam poza tym wiele innych objawów chyba dd ale nie wiem czy jest sens je wypisywać xd. A po jednym piwie to się czuje jak po 4
W sumie moge napisac, moze ktoś cos poleci ( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie to jestem po wielu badaniach, badanie krwi,moczu,tarczycy,rtg szyji ( zniesienie lordozy szyjnej )badania serca,okulista, dwa razy rezonans głowy,wszystko ok, nie wiem czy kontyunowac badania czy juz dac spokoj bo objawy nadal są i nie mijają a trwa to poł roku...
Moje objawy to:
- Bujanki ( uczucie jak po alkoholu ) stałe mija jedynie
@latsyrC: w sumie warto spróbować psychoterapii przed farmakoterapią. Takie rzeczy da się zaakceptować tj. nauczyć się z nimi żyć. Nerwice można dobrze wyleczyć antydepresantami. Bierzesz przez jakiś czas przechodzi i odkładasz.
W nerwicy często obserwuje się strach przed zwariowaniem/schizofrenią. Nie ma się szczerze co tym martwić skoro nie miałeś pełnoobjawowej psychozy. Wygląda to po prostu na zwykła nerwicę.
@lorazepant: Wizyta czeka mnie dopiero w grudniu, takie terminy na nfz eh... Jak widzisz sporo mam tych objawow. W kazdym razie za tydzien mam neurologa moze on cos mi przepisze zeby do tego czasu chociazby wyciszyc objawy. Chcialbym np zdac egzamin na prawo jazdy a jakby stres mnie paralizuje zeby w ogole sprobowac, mam nadzieje ze za jakis rok bedzie juz wszystko ok i w koncu da sie calkowicie normalnie funkcjonowac.