Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaproszenia na jesień więc zrobiłem mały research ile "powinno" się dać w kopercie od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 400-600 zł xD Razem z dojazdem musiałbym bulić 1k - podziękowałem, za taką kasę zrobię sobie super tygodniowy urlop.

Rozumiem dać powiedzmy 50zł z grzeczności ale te kwoty to grube przegięcie. I kisnę bekę z tych roszczeniowych oczekiwań pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie. Nie dość że jadę czasem kilkaset kilometrów, poświęcam swój czas żeby im było miło, że mają tyle gości to ci jeszcze ode mnie oczekują zapłaty za uczestnictwo, bo tym de facto jest koperta.
I to nie moja wina że organizujecie sobie takie drogie wesela - mój kumpel zamiast wesela zorganizował imprezę w wynajętej sali i w sumie za całe wesele wyszło mu 6k. Poczęstunek dla gośći - gulasz sam ugotował. Każdy przyniósł jakąś flaszkę i wszyscy się świetnie bawili do białego rana.

Ale oczywiście wy musicie zabulić za fotografa 10k, za florystkę 6k, zrobić jakieś kosmiczne oświetlenie za 15k i oczywiście orkiestra na żywo i wodzirej. Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co, forobudki i wynająć limuznę żeby się pokazać xD I to wszystko w pięknym zameczku no bo co goście powiedzą jak wynajmiemy zwykłą stołówkę. A potem oczekujecie od tych gości, że oni za to zapłacą kiedy tak naprawdę każdy oprócz was ma w dupie czy w jakąś ścianę są wetknięte kwiatki albo czy muzyka leci z laptopa. I są to koszta WASZE a nie gości.

Jak ja organizuję imprezę urodzinową w pubie albo domówkę to jakoś nie oczekuję że gości że mi za wszystko zapłacą.

#takaprawda #wesele #polska #impreza #florystyka #wpolscejakwlesie #chlewobsranygownem #programista15k #p0lka
S.....b - Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaprosze...

źródło: comment_1632743642P1wERllM46Q6Y3Wkkzb37K.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Scaab: właśnie wracam z wesela siostry. Dałem jej 400 + kupony lotto za 100 do koperty xD no droga w dwie strony to 200, więc na wesele #!$%@?łem 700 zł. Kwotę którą ogólnie dostali to zwróciło się 3/5 wesela. Na wesela do znajomych nie zamierzam #!$%@?ć, za duże koszta. Dla rodziny to tylko z czystej uprzejmości bo powinno się przyjść. Osobiście zamiast wesela to zrobię gej party dla znajomych (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Scaab: wiem, że bait, ale odpowiem, bo sam za 3 tygodnie biorę ślub i mogę powiedzieć jak to wygląda przynajmniej z mojej perspektywy

Jeśli para młoda podała wymagania co do wysokości pieniędzy w kopercie, no to to jest rak. My do zaproszeń dołączyliśmy bilecik z wierszykiem, który mówił o tym, że jeśli chcą zrobić prezent, to żeby nie kupować prezentów (bo niczego nie potrzebujemy), tylko dali "śwince się radować". Nie dajemy
  • Odpowiedz
@4MagnuM4: ja dawałem przez nią, byłem pośrednikiem. Ale oni #!$%@? tego nie wiedzieli, równie dobrze mogę napisać że dawałem z kieszonkowego. #!$%@? wiesz, #!$%@? widziałeś. Ja dawałem, essa
  • Odpowiedz
@Scaab po pierwsze wesele nie jest dla pary młodej tylko dla gości. Po drugie tyle ile dasz do koperty to indywidualna sprawa, jeżeli Cie nie stać to dajesz 50 zł i nikt z tego nie będzie robić problemu, chyba że Ty sam. Po trzecie w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje, a Ty jeżeli chcesz jechać na tak zwany krzywy ryj, żeby tylko się nażreć popić i potańczyć za darmo to masz nierówno pod
  • Odpowiedz
@Scaab: Nie wiem, jak dla mnie to Ty dziwny jesteś ( ͡° ʖ̯ ͡°) Możesz przecież odmówić i nie przyjść. Możesz też przyjść i dać 50zł, jeśli para młoda jest normalna to to zrozumie, jeśli nie to oni wyjdą na buców. Sama organizuje wesele za około 90k, wiem że się nie zwróci. Nie myśle o tym, wyprawiam je bo mnie stać i dlatego że nie szkoda mi
  • Odpowiedz
@Scaab ja tam byłem w tym roku na dwóch weselach ziomków ze studiów i powiem Ci ucieszyłem się jak dostałem zaproszenie, chociaż też nie lubię wesel, ale yolo fajnie było
  • Odpowiedz
@Scaab moja siostra za 2 dni wesela płaciła 360 od osoby więc wiesz wychodzi że trzeba było dać 720 za dwie osoby.
Ja nie rozumiem wesel 2 dniowych. 2 dzień #!$%@? wszyscy na kacu
  • Odpowiedz