Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaproszenia na jesień więc zrobiłem mały research ile "powinno" się dać w kopercie od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 400-600 zł xD Razem z dojazdem musiałbym bulić 1k - podziękowałem, za taką kasę zrobię sobie super tygodniowy urlop.

Rozumiem dać powiedzmy 50zł z grzeczności ale te kwoty to grube przegięcie. I kisnę bekę z tych roszczeniowych oczekiwań pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie. Nie dość że jadę czasem kilkaset kilometrów, poświęcam swój czas żeby im było miło, że mają tyle gości to ci jeszcze ode mnie oczekują zapłaty za uczestnictwo, bo tym de facto jest koperta.
I to nie moja wina że organizujecie sobie takie drogie wesela - mój kumpel zamiast wesela zorganizował imprezę w wynajętej sali i w sumie za całe wesele wyszło mu 6k. Poczęstunek dla gośći - gulasz sam ugotował. Każdy przyniósł jakąś flaszkę i wszyscy się świetnie bawili do białego rana.

Ale oczywiście wy musicie zabulić za fotografa 10k, za florystkę 6k, zrobić jakieś kosmiczne oświetlenie za 15k i oczywiście orkiestra na żywo i wodzirej. Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co, forobudki i wynająć limuznę żeby się pokazać xD I to wszystko w pięknym zameczku no bo co goście powiedzą jak wynajmiemy zwykłą stołówkę. A potem oczekujecie od tych gości, że oni za to zapłacą kiedy tak naprawdę każdy oprócz was ma w dupie czy w jakąś ścianę są wetknięte kwiatki albo czy muzyka leci z laptopa. I są to koszta WASZE a nie gości.

Jak ja organizuję imprezę urodzinową w pubie albo domówkę to jakoś nie oczekuję że gości że mi za wszystko zapłacą.

#takaprawda #wesele #polska #impreza #florystyka #wpolscejakwlesie #chlewobsranygownem #programista15k #p0lka
S.....b - Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaprosze...

źródło: comment_1632743642P1wERllM46Q6Y3Wkkzb37K.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
Ja zawsze daję 3x tyle co inni i dzięki temu wytwarzam dług wdzięczności, który potem wykorzystuję wedle uznania. Np. zapraszam taką młodą parę na swoje imprezy rodzinne (oczywiście kopertowane) i delikatnie sugeruję, że oczekuję hojności bo przecież na ich weselu byłem, hajsem rzuciłem, miód i mleko piłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Scaab: Też nie kumam tego wsiowego zwyczaju zapraszania GOŚCI od których się wymaga aby opłacali w kopertach fanaberie weselne panny młodej. Jeszcze brakuje aby na stypę też chcieli kasę w kopertach xD
PS: I tak, wiem, że to Scaab który trolluje xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Scaab: I kisnę bekę z tych roszczeniowych oczekiwań pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie. - a gdzie para młoda niby takie oczekiwania wysuneła, ze jakbys dał 500 zl za pare to by Cie za kogos gorszego wzieli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Scaab: (wiem, ze bait)
W gruncie rzeczy to nawet popieram, bo w wiekszosci wesela to straszne gowno.
Nachlane janusze przystawiaja sie do ladnej dziewczyny z ktora przyszedlem w ekstremalnie spermiarski sposob, kiedy patrza na to ich zony i dzieci.
Czesto dochodzi do rekoczynow, eksplozji kompleksow... W ostatecznosci jest po prostu zajebiscie nudno, #!$%@? muzyka i przaśne zabawy krecace sie wokolo ruchania - tylko nikt nie porucha. TO nie sa rave, ze
  • Odpowiedz
@Scaab: Bait 2/10 bo odpisałem. Ewidentnie nie kumasz o co chodzi w prezencie weselnym. I to nie jest nowy wymysł, po prostu zamiast sprzętu, zastawy czy innych drogich, ale potrzebnych rzeczy przeszliśmy na koperty, bo dużo trudniej nie trafić z prezentem jakim jest gotówka.
  • Odpowiedz
@Scaab: Jeżeli idę do dobrych znajomych. Daje 1600 w kopercie. Idę do kogoś z rodziny to 1000 pln. Oczywiście oddaje w kopercie, która dostałem z zaproszeniem. Aby później nic nie mówił. Ostatnie wesele w sierpniu i 3 puste koperty. Tak kumpel powiedział. Za 50 pln w kopertę to możesz iść popatrzeć w kościele. Nie rób sobie wstydu. Choć pewnie to jest dobry bait.
  • Odpowiedz
@Scaab: 50 zł?
A nie przyszło ci do tego pustego łba ile trzeba wydać za miejsce w restauracji żeby taka skąpa januszeria mogła przyjść i się nażreć?
Za 50 zł to se możesz na imprezę pod żabkę z żulami iść( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Razem z dojazdem musiałbym bulić 1k - podziękowałem, za taką kasę zrobię sobie super tygodniowy urlop.


@Scaab: Myślę że jak dobrze poszukasz to nawet na dwa miesiące na all inclusive pojedziesz i to całą rodziną za ten tysiąc złotych
  • Odpowiedz