Wpis z mikrobloga

Rekrutacja, CV itp.

Masa ludzi narzeka, że wysyła setki CV, nikt nie oddzwania, nie ma pracy w Polsce, nikt nie płaci normalnych pieniędzy.||

Ale czego ci ludzie oczekują, skoro oni nawet nie potrafią postarać się o pracę. Wrzuciłem ostatnio ogłoszenie o pracę na lokalny portal, praca w sprzedaży (żadne wciskanie, dobra kasa, praca w biurze).

Dostałem około 200 CV. Z tego:
70% w mailu nic nie napisało, tylko wrzuciło załącznik i wysłało
20% napisało "w zał. CV" "szukam ptacy, oj tel" (pisownia oryginalna)
90% cv jest niechlujnych, zrobionych byle jak, z zdjeciem ala selfi, i do tego mailem typu "kfiatuszek69@serduszko.com"

Do tego CV wysyłane w formie zdjęcia z telefonu!

10% napisało coś o sobie z sensem i wysłało w miarę przyzwoite CV. Nie mówię już o treści co tam jest, ale że chociaż wyglądało........

Jak można oczekiwać pracy biurowej, skoro samemu nie potrafi się wysłać ludzkiego maila i stworzyć przyzwoicie wyglądającego swojego CV ? Jak taka osoba potem wyślę klientowi ofertę czy będzie odpowiadać na pytania klientów ?

#praca #rekrutujzwykopem #rekrutacja
  • 65
napisało coś o sobie z sensem


@userrrr: Ty szukasz pracownika czy kolegi do piwka? Liczą się chyba jego umiejętności związane z pracą a nie to co robi poza pracą czy jakiej muzyki slucha?
@userrrr ogłoszenie o pracę wymagało:
CV, listu motywacyjnego w domyśle pewnie te Twoje bzdury.
Napisałem maila:
"Dzień dobry,
Przesyłam CV.
Pozdrawiam!"

Telefon, rozmowa, ustalenie warunków, praca.
Poziom menadżerski. Możliwe, że do gówno-prac trzeba wysłać rozprawkę xD xD xD
to w mejlu trzeba pisać coś w stylu listu motywacyjnego czy co?


@golf3cabrio: Jeśli dobrze rozumiem to możnaby zachować choć jakieś minimum kultury,

Dzień dobry,
piszę w odpowiedzi na ogłoszenie,
w załączniku CV,
w razie czego można się ze mną skontaktować telefonicznie w godzinach
Pozdrawiam
@golf3cabrio: Nie trzeba, tak jak nie trzeba mówić"dzień dobry" gdy wchodzisz np do sklepu. Niemniej jednak w dobrym tonie jest to robić, tak jak warto napisać coś w treści wiadomości do której dołączasz CV.
Pomijam kwestię techniczne, jak filtry antyspamowe, które niekiedy z automatu #!$%@?ą takie wiadomości do kosza.
No ale najważniejszy jest honor, wielka Polska i narodowa duma, w imię której lepiej być bezrobotnym bucem niż kulturalnym pracownikiem.
Potem się


@userrrr: Większość Cię zwyzywa, ale masz 100% rację, wielu ludzi niestety nie rozumie, że pracodawca ich kompletnie nie zna, więc pierwsze wrażenie robi to jak wygląda CV, co jest w nim zawarte, jak siebie opiszą. Wysyłanie pustego maila z CV to już w ogóle cyrk xD podstawowa kultura nakazuje się chociaż przywitać i napisać, że CV w załączniku, liczysz na pozytywne rozpatrzenie, już bez zbędnego rozpisywania, ludzie nie rozumieją, że pracodawca