Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jPaolo2: aplikacje systemowe w Androidzie działają inaczej niż te na Windowsie. pomimo że mają więcej uprawnień niż normalna apka to nie mogą sobie ot tak grzebać w systemie i muszą grać według zasad o ile nie masz zrotowanego telefonu oczywiście.
  • Odpowiedz
@Fuhrer-chan: brzmi rozsądnie, ale jako laik nie mam możliwości sprawdzenia czy to prawda ¯\_(ツ)_/¯
Przykład, kazałem aplikacji "Muzyka" nie pobierać danych przez internet zarówno Wi-Fi jak i mobilny, ale jakoś ciągle świeże reklamy potrafi mi pokazywać.
Ale w sumie to sraomi, kitajskiej technologii nigdy nie można ufać.
  • Odpowiedz
@dirtydenier: mam ciągle smartfony z Androidem i wyłączam personalizację reklam.
Nigdy nie pokazują mi się reklamy rzeczy które sprawdzam w internecie a co dopiero z rozmawiania.
Ostatnio wyskoczyły mi reklamy o butach - obcasach (nigdy nic nie wpisywałem o obcasach), podróże (to samo), albo generatory... nigdy nic z tych rzeczy nie szukałem.
Miałem niegdyś reklame o rozstępach u kobiet po rodzeniu... xD
  • Odpowiedz
@Gacrux: Dokładnie kiedyś pojechalem do gościa któremu robotnicy robili elewacje i słuchali jakiegoś radia typu jedynka czy trójka i leciała audycja o łucznictwie , wracam do chaty a tu reklama sklepu z lukami bloczkowymi a w życiu się tym nie interesowałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xVeTx: Facebook:
https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2017/10/30/facebook-denies-listening-to-user-conversations-via-microphones.html

Google w tym momencie nie mogę znaleźć, ale to nie jest istotne, bo tak naprawdę wystarczy mieć jakiekolwiek pojęcie o technologii, żeby dobrze wiedzieć, że takie ciągłe podsłuchiwanie jest nierealistyczne.

Te dane nie mogłyby zostać obrobione lokalnie, bo wymagałyby bardzo skomplikowanego modelu, którego nie da rady ukryć na typowym smartfonie. A gdyby wysłać takie dane do serwerów Google, to byłaby to również gigantyczna ilość transferu, którego nie dałoby
  • Odpowiedz
@Anien: to jest artykuł sprzed 4 lat i chyba już jest to nieaktualne. Czemu piszesz o ukrywaniu? Właśnie mi chodzi o to że tu nikt już nic nie ukrywa. Masz rację, nie siedzę w temacie ale gdy zakupiłem telefon i miałem wprowadzenie po pierwszym odpaleniu było pytanie o pozwolenie słuchania mojego otoczenia, serio. Zacząłem o tym czytać i okazało się że już nie jest to żadnym sekretem. W skrócie doczytałem się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Robiłem kiedyś ze znajomym eksperyment, umówiliśmy się, że porozmawiamy o czymś co nas nie interesuje i sprawdzimy czy google zacznie nam to reklamować, wybór padł na "zakup świni". Następnego dnia zaczęły mi się wyświetlać reklamy np. aplikacji do przeglądania zdjęć a na reklamie były screeny programu ze... świniami na zdjęciach.
  • Odpowiedz
@Gacrux: mieszkanie to tam UJ mi wyskakują czasem myjki wysokociśnieniowe mimo że raz w życiu to mówię albo jakieś inne frezarki czy rzadkie przypadki, słuchają ciągle i co najlepsze muszą analizować każde słowo i si wyłapuje co jest co, gorzej jak ktoś to zaprogramuje to tak że będzie lapalo smaczki które mogą ci zaszkodzić i będą czekać w szufladzie na komunistyczny zamordyzm...
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Mojemu kumplowi wyskoczyla reklama koszulki NBA Red Bullsow identycznej w ktorej dzień wcześniej chodzil po mieszkaniu przed laptopem. Koszulkę kupil na ciuchlandzie za gotowke... Takie wiec tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz