Wpis z mikrobloga

#szampon #wlosy #kosmetyki

Od kiedy pamiętam przetłuszczają mi się włosy. Wystarczy że nie umyje głowy szamponem przez jeden dzień i włosy wyglądają jakby ktoś wylał na nie olej. Przez większość czasu używałem byle czego, dopiero ostatnie kilka miesięcy to jakieś skrzypobity, o'herbale ale chciałbym się tu poradzić kogoś doświadczonego co mu pomogło :)
  • 7
@Remus00: Włosy rzadko przetłuszczają się "po prostu", często raczej nadrabiają niedobór więc:
1. Przede wszystkim, nie myj włosów codziennie. Daj im odpocząć, czasem warto użyć suchego szamponu, który wizualnie poprawi, ale zachowa łój na włosach.
2. Zacznij testować odżywki i szampony. Na początek do włosów przetłuszczających się, ale to wcale nie muszą być te. Również niekoniecznie szampon, ja skończyłem na używaniu żelu 3w1
Warto też pilnować ogólnej higieny: nie za ciepła
@Aramil Nie zgodzę się. Włosy trzeba myć wtedy kiedy tego potrzebują, przetrzymywanie może powodować choroby skóry głowy, a suchy szampon nadmiernie ją wysusza, wzmagając tym samym przetłuszczanie. Zamiast szamponów reklamowanych do włosów przetłuszczających się lepiej zainwestować w coś z delikatnym składem, bez podrażniających slsów i ze składnikami nawilżającymi. Płukanie chłodną wodą - jak najbardziej. @Remus00
kupiłem na peeling kawowy szampon od Awen Wake it up i też używam co tydzień ale efektów chyba brak


@Remus00: Ten szampon jest bardzo delikatny jeśli chodzi o peelingowanie i może za słabo działać. Ma też dosyć wysokie pH jak na szampon, więc może naruszać naturalne pH skóry głowy i pogarszać problem. Poza tym peeling musi na skórze posiedzieć z 10-15 minut, żeby zadziałał, a szamponu się raczej tyle na głowie