Wpis z mikrobloga

@FranzDarwin: powinno pasować, tylko co masz w tylnym kole skoro to Triban 100? Wolnobieg 7s? To jeszcze tylne koło będziesz miał do wymiany
No i klamki są już tam sprzedane a były pewnie droższe niż cała reszta
@FranzDarwin: no to masz 800+ dwie klamkomanetki sora za okolo 700zl z tego co widze. Finalnie 1500zl +serwis skasuje Cie za to pewnie z 300-400zl(u mnie przynajmniej za kazda czynnosc maja kosmiczna cene, typu regulacja przerzutek 50zl).
@FranzDarwin: imho ta dziwna manetka a050 nie jest aż tak bardzo niewygodna; ja za jej główny mankament uznaję to, że marnuje się miejsce na kokpicie :)

z tego co czytałem na różnych forach to najtańszą opcją byłby zakup tylko prawej klamkomanetki Microshift albo jakiejś używanej z grupy Claris.

Podepnę się do tematu: czy są jakieś siedmiorzędowe kasety (chyba 11-34), dzięki którym można by było mieć bardziej miękkie przełożenia na podjazdach (ale
@MiQ27: sensahy mają w zestawie kasetę i łańcuch - koszt to 800zł (klamkomanetki+przerzutki+kaseta+łańcuch), chińska korba to pewnie z 300zł, no zostaje jeszcze kwestia tego koła, może 11spd podejdzie? OP pokazał na OLX zestaw za 800+ zł który był chyba 2x8?
@damian_co_dalej: to było 2x9 ale bez klamek, tylko korba z wkładem suportu oraz kaseta i przerzutki.
A koło jest do wymiany bo T100 ma nakręcany wolnobieg, więc nawet zmiana na 8s to zmiana koła
@FranzDarwin: Jakbyś był zainteresowany Microshiftami, to mam nówki do odsprzedania. Kupiłem na Alie, miałem zakładać ale koniec końców zacząłem odkładać na nowy rower. a klamkomanetki tak jak przyszły to tak leżą ;)
Za 150 zł + paczkomat mogę oddać. W gratisie pancerze, linki, te końcówki do pancerzy i linek.
z przodu zostawić 1 blat


@kuraku: prawdopodobnie z przodu zmienić 1 blat - blaty do 11s są inne i węższe niż do 7s, podejrzewam że na Tribanowym blacie łańcuch 11s by nie podziałał. Znaczy nie wiem, ale tak sądzę.
Poza tym czy T100 ma wymienne blaty czy też trzeba całą korbę zmieniać?
Nie wiem, różne cuda przechodzą, ostatnio trafiłem na opinię kolesia, który na korbie od 2x9 jeździ na 2x12, a to tez teoretycznie nie powinno działać.
Bazując dalej na częściach z Ali dochodzi ewentualnie w granicach 200zł za suport i korbę( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia dobrania właściwych szerokości itd.
Nie gwarantuję, że to się uda, ale jeśli tak, to OP będzie miał satysfakcję.
kolesia, który na korbie od 2x9 jeździ na 2x12


@kuraku: no akurat rolki w ogniwach łańcuchów 9s-12s mają ponoć tę samą szerokość (a w 5s-8s są szersze) więc to może być możliwe. Może komfort przerzucania blatów ma gorszy, ale jeździ.

Chodzi po prostu o to, że jak OP się rozpędzi z wymienianiem wszystkiego, to zbierze mu się kwota wystarczająca na lepszy rower, a zostanie z ulepem na ramie T100 ¯\_(ツ)_/¯