Wpis z mikrobloga

1865 + 1 = 1866

Tytuł: Achaja Tom 2
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ocena: ★★★★★

Ehhh nawet nie wiem co napisać, książka strasznie nierówna pod każdym względem. Po pierwszym tomie spodziewałem się, że będzie tylko lepiej albo chociaż na równym poziomie. Niestety od połowy mamy równię pochyłą w dół i to pod dużym kątem. Ziemiański po wydaniu 1 części wziął chyba sobie do serca wszystkie uwagi i nie wiedział w którą stronę pójść. Obok pup czy innych infantylnych, dziecinnych zwrotów mamy OGROM przekleństw, gdyby było poszedł w jedną albo drugą stronę jestem w stanie przeżyć. Tutaj kontrast nawet w jednym zdaniu potrafił być tak duży, że musiałem iść szybko przemyć oczy.
Autor robi z Achaji kobietę powiedzmy wyzwoloną? OK, przeżyję czytam dalej, ale niektóre opisy to jak dla dzieci albo jakiś Julek z twittera, co lecą na #chad i jest typowa #p0lka, bo łobuz kocha najbardziej. Ziemiański musi mieć konto na #przegryw i być wyznawcą #blackpill ( ͡° ͜ʖ ͡°), a niektóre fragmenty to na pewno pisał jedną z ręką pod biurkiem ()
O ile wątek Achaji w Arkach został fajnie rozbudowany w pierwszej połowie książki, która jak już mówiłem była nie najgorsza. To Zaan i Sirius zostali zepchnięci na dalszy plan, a idiotyczny Meredith i Wirus jest ciągnący się i nudny. Wszystkie te dziecinne romanse, zwroty, przekleństwa nie trzymały się siebie zbyt spójnie co sprawiło, że przez trochę się męczyłem. Gdyby nie to, że czasem pojawiały się lepsze przebłyski i akcja była jednak wartka udało mi się ją dokończyć.
Sam nie wiem czemu daję 5 gwiazdek, ale chyba dlatego, że jednak sięgnąłem po 3 Tom i skończyłem cały cykl.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #achaja #fantastyka #ziemianski #czytajzwykopem
Yanush3564 - 1865 + 1 = 1866

Tytuł: Achaja Tom 2
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: ...

źródło: comment_1633422608nWenlMpAmeWW01WkygxcOw.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 644

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-04-04 - Użytkownik Jainapl ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Toromorze
  • Odpowiedz