Wpis z mikrobloga

Jestem taką #!$%@?ą, że zawalę dwa lata studiów tylko dlatego, że nie potrafię załatwić sobie praktyk. Ostatni rok się zaczyna, dojdą kolejne praktyki a ja mam w plecy jeszcze te z poprzedniego semestru.
Ja naprawdę nie mam dużych wymagań, chciałabym tylko żyć normalnie i potrafić żyć jak przeciętny człowiek. Zadzwonić, przyjść i mieć to z głowy, ale ja boję się nawet zapytać, nie umiem nawet zadzwonić bo mnie paraliżuje. Myślę od razu, że przecież będę dla innych tylko ciężarem, że będą musieli przeze mnie wypełniać dokumenty, że przecież to utrudnienie mieć na głowie praktykantkę.. Jeszcze z racji specjalizacji, która została przegłosowana (bo musieliśmy wybrać jedną, bo uczelnia nie ma kasy xD) to praktyki muszą być zrobione w szkole, no przecież to jest najgorsze miejsce, jak pomyślę o tych korytarzach gówniaków i nauczycielach, którzy będą się na mnie gapić to aż mnie ściska w środku.
Dwa lata i kupa kasy poszła się jeb*ć, bo boję się ludzi. Szkoda, bo lubiłam te studia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fobiaspoleczna ##!$%@?
  • 15
@Upssy: jak muszą być w szkole, na pedagogice jesteś?

tak ogólnie na praktykach na studiach u nas głównie mieli w nas wywalone, nie było wymagań wielkich czy coś.

bierzesz jakieś leki na fobię?
@10129: na filologii obcej, ale niestety zostałam przegłosowana i mamy specjalizację nauczycielską. Gdybym wiedziała to nawet bym nie zaczynała tych studiów.
Boję się, że właśnie nie będą mieli wywalone bo to szkoła. Próbowałam z prywatną, językową ale mnie nie chcieli i teraz boję się już pytać kogokolwiek.
Ja nie chcę być nauczycielem, nie będę nikogo uczyć, chciałabym miec to z głowy i skończyć te studia bo to ostatni rok ( ͡
@Upssy: a powiem tak po chamsku- a #!$%@? kielicha, i dzwoń!
nie wiem czyś chlejąca, ale pewnie się domyślasz, że po kielichu możesz mieć trochę animuszu, ale i gnoju sobie nie narobisz.
pij, i jedź! xD
szkoda lat, no weź...
@Upssy: a co chciałaś robić, jakieś tłumaczenia albo copywriting?

a nie mogłabyś powiedzieć psychiatrze jaki masz problem? są leki które doraźnie całkowicie stłumić lęk. gorzej jak masz ich tam uczyć angielskiego i być na tym codziennie tylko bo to uzależnia.

a nie rozważałaś na poważnie terapii? bo to ma brzydki zwyczaj samo nie przechodzić a chyba już nieco daleko to u Ciebie zaszło jak CI życie ogranicza.

są i książki dostępne
@10129: takie mam plany, w zyciu bym nie zaczęła studiów jakbym wiedziała, że będzie specjalizacja nauczycielska..
I chyba zacznę terapię zamiast wpłacać czesne za ostatni rok, bo tak się nie da żyć.
Co do książek, to nigdy o nich nie słyszałam ale na pewno zgłębię temat, dziękuję za wskazówkę
@Upssy:
tu masz przykładowo książkę z tego instytutu https://socialanxietyinstitute.org/about-dr-richards , chyba da się pobrać z tego co widze, była na innej stronie ale strona zdjęta.
https://pdf4pro.com/view/overcoming-social-anxiety-step-by-step-drawn2close-com-2eed90.html

-
z YT masz kanał psychiatry który mi pewna psycholog poleciła, tam jest tego sporo do obejrzenia, nie znam Cie i niezbyt wiem które by Cie dotyczyły, ale zakładam, że te z anxiety w tytule w jakimś stopniu wszystkie dotyczą.
https://www.youtube.com/c/HealthyGamerGG/search?query=anxiety