Wpis z mikrobloga

  • 42
Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
  • Odpowiedz
  • 660
Jak umiesz gotować, to nie. Moja siorka to kupiła i w sumie wiadomo zastępuje kilka rzeczy w kuchni ale przez większość czasu służy jako zajebscie drogi blender xd
  • Odpowiedz
  • 19
@Loob77 Na swoje dietki wywalasz pieniadze a dla kobiety żałujesz? Weź na raty i wyjdzie tyle samo co twoje keto i inne magiczne specyfiki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kidi1 ona lubi jak dobrze wyglądam, więc nie ma nic przeciwko mojej diecie (a nie kosztuje ona dużo, bo sam sobie robię zarcie). Ona też sobrze wygląda, więc zastanawiam się czy to jakikolwiek upgrade dla nas.
  • Odpowiedz
@Loob77: paru znajomych ma i uzywa tylko weekendami zrobić jakis wymyślny przepis. Na codzień stoi i wygląda, bo lepiej zrobic wszystko ręcznie.
Jak masz dwie lewe ręce i przerasta Cie zagotowanie wody z solą to moze sie przydać, ale jak potrafisz operować nożem i wiesz co to smażenie i gotowanie to raczej zbędny przyrząd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 608
@Loob77: Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby
  • Odpowiedz
@Loob77: jak już coś w tym stylu to tylko ten sprzęt z Lidla Monsieur Cusine Connect czy jakoś tak. Praktycznie 1:1 to samo, za ułamek ceny. A wiem, że ma jakieś funkcje których thermomix nie ma.
Pomijając fakt czy to przydatne czy nie (według mnie nie bo czasowo normalne gotowanie wychodzi tak samo, a większość przepisów smakuje #!$%@?) to nie słuchaj opinii thermomixiarzy bo to sekta. Mam w rodzinie 3 te
  • Odpowiedz
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł

2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.


@Kosedek: i najgorsze jest to, że
1. ciasto na chleb i bułki maszynka do chleba za 300 zł wyrobi je lepiej lub przynajmniej tak samo XD
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Baby tak mają - najpierw kup mi bo Asia i Beatka mają, potem się okaże, że sprzęt nic nie warty, to odwrócą kota ogonem i będą świecić oczami. Jak bardzo potrzebuje, to serio kup tego z Lidla, połowę mniej kasy wywalisz w błoto.
  • Odpowiedz
7) Oszustwem jest, że thermomix zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają blendery, maszynki do mięsa itd, bo z thermomixem są te gadżety zbędne. Taa xD


@Kosedek: ja nie mam innych maszyn w kuchni i thermo zastępuje mi wszystko XD nie jestem sprzedawca thermo XD
  • Odpowiedz