Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #warszawa #powrotdodomu

tldr: Po 10 latach wracam do Polski z UK - na co sie psychicznie przygotowac? :D

Drogie Miraski,
Czas wracac z obczyzny. Ostatni raz na krotko bylem w Polsce 4 lata temu. Kontakow zostalo niewiele, wiec nie wiem czego sie spodziewac. Na mirko bylo klika wpisow ktore przestrzegaja przed powrotem, ale chcialbym to zebrac w jednym miejscu, zeby sie psychicznie przygotowac na to co mnie czeka.

Kwestie finansowa mozna zupelnie pominac bo bede pracowac dla obecnego pracodawcy tyle ze w pelni zdalnie. Nie do konca wiem jak ogarnac jeszcze otworzenie JDG, ale to mam nadzieje zalatwi mi ksiegowy no i chyba mam 6 miechow zeby zmienic rezydencje podatkowa.

Kolejna sprawa to, ze jestem 36 letnim dziadem i moze macie pomysly, jak nawiazac nowe znajomosci w WWA (cos w stylu meetup?).

Wracac bede na 100% - musze sie mama zaopiekowac bo zdrowie jej podupada a ma tylko mnie.

Bede wdzieczny ze wszystkie rady <3
  • 296
@taukuZielonka: a i ludzie bardziej pozytywni i tolerancyjni. Jest bardziej kolorowo, juz nie ma szarych blokow tylko odświeżają i remontują. Pisze to z perspektywy 26 latka mieszkającego 70km od Poznania w malym miasteczku.

Oczywiście nie jest oh ah, eldorado i niewiadomo co. Jest lepiej, ale w duzej ilosci aspektów jeszcze troche nam brakuje do "zachodu".

No i wypisalem same pozytywy, bo ludzie nadal lubia tutaj mocno narzekac.
@Kotouak: Dzieki! Wlasnie na Bemowo patrzylem, bo oryginalnie z Woli jestem a to rzut beretem ;)
Pawilony jeszcze pamietam, ale ja tam chyba za dziadka bede robic xD

@kamilek98PL nie zaskocze Cie :) IT ;) A szefa przekonalem tym, ze nigdy nic nie zawalilem, wzialem na siebie obowiazki poprzedniego deva ktory odszedl z dnia na dzien, a firma tego nie odczula dzieki mnie. Do tego juz teraz pracuje 4 dni w
@taukuZielonka: jesli wrócisz do Warszawy to aż tak źle nie będzie. Warszawa jest europejska, ma dużo mankamentów ale suma summarum najbliżej jej do cywilizowanego świata. Jedyne mankamenty są takie, że wszystkie manifestacje są w wwa. Zarówno prawych jak i lewych, co chwilę coś. Ma to swój urok, bo jesteś częścią tkanki społecznej, której brakuje w Polsce ale możesz odnieść mylne wrażenie, że Polacy są zaangażowani. Poza Warszawą jest długo nic i
@taukuZielonka: nie chodzi mi o jakies parady czy cos tam. Duzo osob zmieniło nastawienie na takie jak moje, czyli wywalone na wszystko dookoła. Jeszcze pare lat temu ludzi raziło to, ze ktos przykaldowo ma skarpetki z motywem jakies bajki albo ze nie jest katolikiem. ¯\_(ツ)_/¯
A i o kolorki to chodzi mi, ze na przykład nie ma samych szarych aut tylko sa zielone, niebieskie, czerwone i tak samo bloki albo ubrania
@kamilek98PL: stary dobry PHP ;) do tego troche sysadmin i generalnie zarzadzanie dzialem. Expa tyle ile jestem w UK czyli 10 lat. Pozwole sobie o tobie pamietac, bo w pewnym momencie porzadny tester nam sie przyda :)

@PowrotnikPolska sam sobie wyznaczam godziny pracy ;) Szef jest mega elastyczny, ale kosztem tego, ze czasami zadzwoni poza godzinami pracy i ja tez musze byc troche elastyczny ;)
@Pojedynczy: No to jest jedna z tych rzeczy ktore bedzie dziwna, bo juz sie przelaczylem i tez do ludzi, tak jak brytyjczycy, ciesze ryja - mam nadzieje, ze w pysk za to nie dostane ;)

@kujawiakkolo30stki: dlugo by wymieniac ale tak na szybko:
- brak wolnosci slowa, jak jestes konserwa to albo duza czesc ludzi Cie przekresli na dzien dobry, a jak maja zly dzien to jeszcze doniosa, ze na