Wpis z mikrobloga

Najbardziej uciskana grupa społeczna na łamach Wyborczej rozmyśla nad tym jaki jest najlepszy poziom zadłużenia pracownika, żeby nie było mu głowie dochodzenie swoich praw i żeby pracował na 120% przerażony wizją spania pod mostem.

Musi być zadłużony ale nie za mocno - jak jest za mocno to jeszcze mu przychodzą do głowy durne pomysły np. samobójstwo i trzeba szukać innego.

A wy jak sądzicie kochani? Jaki jest odpowiedni stopień zadłużenia niewo... pracownika?

#bekazprawakow #antykapitalizm #neuropa
Kozajsza - Najbardziej uciskana grupa społeczna na łamach Wyborczej rozmyśla nad tym ...

źródło: comment_1634715909Q2SQfSSe14dStKWr4elx1N.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@dioxyna:

Myślę, że Smith by zapłakał, gdyby zobaczył, że państwo musi regulować płace np minimalną, bo przedsiębiorcy nie chcą płacić tyle, by człowiek miał dach nad głową i ciepły posiłek dziennie.


Oczywiście, że by płakał, bo nad tym płakał już w bogactwie narodów i trafnie zauważał, ze z przemęczonego niewolnika nie ma pracownika (tu wspominany Matczak mógłby też sięgnąć do Smitha i się ogarnąć). Czego większość lewaków nie wie, bo nie
  • Odpowiedz
Weźcie kiedyś do ręki książkę

Czego większość lewaków nie wie, bo nie przeczytali


@jbc_wszystko: Przeczytałem jedną książkę i wyjaśniam lewactwo vibe bije od ciebie tak mocno że aż mnie kręci w nosie. Musisz być przeuroczy na imprezach wchodząc z buta z takim poczuciem wyższości i butą i tłumacząc ludziom że się mylą i ty masz rację, chociaż nawet nie pytali. Chociaż jak znam życie to wygląda to zgoła odmiennie w innych
  • Odpowiedz
@Kozajsza: ktoś swoją całkowicie nieprzymuszoną i świadomą decyzją się zadłużył, nabrał kredytów (bo jakoś to będzie zapewne), a potem ciężko mu się z tego wyplątać bo zarabia mało (i jest tak też nie do końca dlatego bo zuy prywaciasz pazerny, tylko przyczyna tego leży w większości trochę głębiej) i w konsekwencji np. musi #!$%@?ć nadgodziny żeby starczyło na opłaty i ogólnie żyje w stresie.
I teraz to przedsiębiorca jest pokazywany jako
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Widzisz, taka różnica między osobami wykształconymi jak @dioxyna: a tobą.
Z wykształconą osoba mimo różnicy w poglądach i mojego chamskiego wstępu da się wymienić poglądami.

Z prostackimi propagandystami bez wiedzy jak Ty zostają tylko pyskówki i wklejanie memów.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Po prostu koleżanka @dioxyna ma krótszy staż na wykopie i być może przez to większe zasoby cierpliwości.

Ja nie mam, jak ktoś zaczyna dyskusję od mędrkowania i zarzucania wszystkim że są niewykształceni (i również na tym kończy), to nie widzę sensu się przejmować. Wystarczająco dużo chamów i zwyczajnych matołów na tym portalu przerobiłem żeby głaskać kolejnego i wdawać się w dyskusje. Tu się wrzuca meme i odpisuje XD, a nie
  • Odpowiedz
Co by to było jakby rząd budował tanie mieszkania na wynajem i ludziska przestali by się zadłużać na 30 lat.


@BojWhucie: tylko wtedy ludziska za te mieszkania zapłacą podatkiem. I to nie tylko ci co tam będą mieszkać.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Sorki, byłem zajęty i nie zdążyłem przeczytać, a musiałeś być nieuprzejmy bo mode usunął. Słabe zachowanie z Twojej strony, myślałem że to cywilizowana dyskusja a nie obrzucanie się błotem. Mogę ci polecić jakieś książki o kulturze osobistej jak chcesz.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: A pomyślałeś żeby nie spamować takim zmyślonym śmieciem? PRZEDSIĘBIORCÓW #!$%@?ŁO, bo tak wynika z anonimowego artykułu bez weryfikacji w lewicowej gazecie. Weź sobie usiądź to odciążysz szare komórki od utrzymywania równowagi i moze wpadną na ślad krytycznego myślenia.
  • Odpowiedz
@Kozajsza:

Sorki, byłem zajęty i nie zdążyłem przeczytać, a musiałeś być nieuprzejmy bo mode usunął.


XD sam to zgłosiłeś żenujący typie.
Żadnego bluzgu nie napisałem w komentarzu dałeś sam zgłoszenie "atakuje mnie" - co mogę sobie sprawdzić w wymoderowanych (szok i niedowierzanie, że zielonka wie gdzie szukać takich rzeczy panie bordo?) i ściemniasz, że "nie przeczytałeś".
Jak widać komentarzem trafiłem w sedno.

Zresztą cale "atakuje mnie" w moim wpisie było dużo
j.....o - @Kozajsza:
Sorki, byłem zajęty i nie zdążyłem przeczytać, a musiałeś być ni...

źródło: comment_1634728410stwKrMf3f0e66sUM1IQeYp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
Słabe zachowanie z Twojej strony, myślałem że to cywilizowana dyskusja a nie obrzucanie się błotem.


@Kozajsza Przecież to Twoje posty są tutaj niemerytorczne, tylko jedziesz ad personam wobec @jbc_wszystko, ktory jednak powołuje się na jakieś ksiażki, fragmenty.

Podejmij uczciwą polemikę zamiast narzekać na poziom dyskusji.
  • Odpowiedz