Wpis z mikrobloga

Najbardziej uciskana grupa społeczna na łamach Wyborczej rozmyśla nad tym jaki jest najlepszy poziom zadłużenia pracownika, żeby nie było mu głowie dochodzenie swoich praw i żeby pracował na 120% przerażony wizją spania pod mostem.

Musi być zadłużony ale nie za mocno - jak jest za mocno to jeszcze mu przychodzą do głowy durne pomysły np. samobójstwo i trzeba szukać innego.

A wy jak sądzicie kochani? Jaki jest odpowiedni stopień zadłużenia niewo... pracownika?

#bekazprawakow #antykapitalizm #neuropa
Kozajsza - Najbardziej uciskana grupa społeczna na łamach Wyborczej rozmyśla nad tym ...

źródło: comment_1634715909Q2SQfSSe14dStKWr4elx1N.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@Kozajsza odpowiedni poziom zadłużenia niewolnika to taki w którym stać go na jedzenie i dach nad głową dzięki czemu ma siłę pracować. Poziom jednocześnie nie może być zbyt niski bo wtedy zacznie odkładać pieniądze i jeszcze przyjdzie mu do głowy założyć własny biznes ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Co by to było jakby rząd budował tanie mieszkania na wynajem i ludziska przestali by się zadłużać na 30 lat. Zgroza, zamiast zaharowywać się na spłatę hipoteki zaczęliby interesować się otoczeniem, czytać, więcej myśleć i rewolucja gotowa.
  • Odpowiedz
@BojWhucie: O czym ty mówisz lewaku, jeszcze pewnie mi powiesz że jakby ludzie nie musieli spędzać 2/3 życia w pracach których nienawidzą za psie pieniądze żeby zarobić na podstawowe potrzeby to może np. zajęliby się czymś kreatywnym co ich rzeczywiście interesuje i wszyscy mieliby z tego pożytek? Jesteś chory.
  • Odpowiedz
@Szechter_: Cóż neoliberalizm jest obecnie w epoce schyłkowej bo zwyczajnie nie ma już czego sprzedać, zagarnąć czy wyeksploatować. Pozostało dociśnięcie ostatniego w miare nie zużytego zasobu - ludzi.

Ilość w miare stabilnych krajów 3go świata które można by wyzyskiwać dramatycznie spadła. Zasoby kurczą się dramatycznie a do tego doszła ta cała tfu ekologia. Rynki się zabetonowały. Nie ma już łatwych łupów w postaci przywatyzacji zasobów komunalnych.

Jakoś trzeba przecież żyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Weźcie kiedyś do ręki książkę, tego strasznego Adama Smitha "o bogactwie narodów" i przeczytajcie. Ładnie wyjaśnia tam problemy pracownicze juz w XVIII wieku, które dokładnie wyglądały tak samo jak teraz i z czego to wynika.
Pracodawca zawsze będzie pazerny. Tak samo jak rząd, który zarabia i dzięki lobbystom i dzięki wyzyskowi pracowników, których niby ma chronić. I tak samo jak pracownik, który chce przede wszystkim mieć, a nie robić.
A
  • Odpowiedz
A wy jak sądzicie kochani? Jaki jest odpowiedni stopień zadłużenia niewo... pracownika?


@Kozajsza: Dla prywaciarza idealnym rozwiązaniem jest możliwość pracy za jedzenie i spanie(do tego dąży ten system). Kiedyś tak bywało że służba miała barak obok posiadłości i w zamian za możliwość życia w nim musiała intensywnie zasuwać u pana na polu. Gorzej jak służba pomarła w czasach zarazy, wtedy musieli sami zacząć zasuwać co dało możliwość do dalszych przemian społecznych.
  • Odpowiedz
@dioxyna: no to chyba słabo go znasz jak podsumowujesz to tylko regulacją praw i rynku bez dodania deregulacji obecnego burdelu prawnego lub zminimalizowania regulacji.

@Kozajsza: O bordo cisnący propagandówkę na wykopie bez realnej wiedzy i ogłady, nowe, nie znałem
  • Odpowiedz
@Kozajsza: To dość oczywiste i nie od dziś wiadomo że zadłużony pracownik będzie się dawał wykorzystywać, zreszta alkoholicy to też idealni niewolnicy w januszexach. Chyba lepiej być tym paskudnym bumelantem niż dawać się #!$%@?ć i jeszcze całować swojego pana po stopach.
  • Odpowiedz
@dioxyna:

Zakładał minimalny zysk firm, i hojne wynagradzanie pracowników.


Czy gdzieś twierdzę inaczej?

zauważał za to jak skrajna regulacja i lobbowanie nad dodatkowymi regulacjami kończyło się katastrofalnie dla pracowników. Jak chociażby terminacja trwająca 7 lat za pół darmo, gdy nauczyć sie wyrobnik mógł wszystkiego w pół roku. Czy chociażby wspomniany przezemnie wymóg zaświadczeina od proboszcza. Itd. itp.
Rentierów(za których dzisiaj mamy fundusze skupujące całe ośiedla w celach inwestycyjnych) też nie trawił
  • Odpowiedz
@dioxyna: PIT jest ogólnie złym podatkiem, bo jest de facto karą za pracę. A progresja jego jest jeszcze gorsza, bo karze za dodatkową pracę - sam byłem w sytuacji bycia na granicy drugiego progu i każde nadgodziny które robiłem sprawiały, że moja dłuższa praca była mniej warta.
Jedyne progi jakie w PIT byłyby sprawiedliwe to kwota wolna i liniówka ponad to. Do tego proste i przejrzyste.
Ba! takie rozwiązanie możnaby i
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Myślę, że Smith by zapłakał, gdyby zobaczył, że państwo musi regulować płace np minimalną, bo przedsiębiorcy nie chcą płacić tyle, by człowiek miał dach nad głową i ciepły posiłek dziennie. To ludzka pazerność przy swoich dobrych i złych stronach wymusza regulacje.
  • Odpowiedz