Wpis z mikrobloga

Czym zasilacie LEDy? Bo mam rozkminkę mam 50W leda na napięcie 35V oraz 48V i 68V. Każdy pisze że przetwornica CC CV. OK ale te stepup są do 65V a chciałem regulacje mieć potencjometrem i żeby nie spalić go przypadkiem. A stepdown widzę ze niestety do 30V są max...
#led #diy #elektronika #majsterkowanie
  • 3
  • Odpowiedz
@kolonko: przy zabawie z LEDami najlepiej mieć jakieś regulowane źródło prądowe, w Twoim przypadku takie co wytrzyma te 35/48/68 V. (robiliśmy takie w robocie do testowania płytek z LEDami i działa super ( ͡° ͜ʖ ͡°))
małe zmiany napięcia powodują duże zmiany prądu w LEDach, dodatkowo po jakimś czasie jak LED się ogrzeje to też zmienia swoje parametry pracy i może łatwo przez to paść przy zastosowaniu
  • Odpowiedz
@Aosa: A istnieje jakiś zasilacz CC CV który jest stepup w sensie z napięciem mniejszym niż 30V na wejściu a na wyjściu z większym? W sensie do moich ledów ale nie za miliony monet?
  • Odpowiedz
@Aosa: a mam jeszcze małe pytanie, bo mam taką przetwornice https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-up-600w-80v-15a-cc-cv-driver-led-8270004271?snapshot=MjAyMS0xMC0wNlQyMTo0NzowNS45NzVaO2J1eWVyOzhlNjQ2YWY5M2E1OGUwMDljMDdkYzY1ZmYxYzA2MWM5NWQ5NDQyYjQ3ZDc4YzczZTlhMjM2ODVjY2ZmNmY4NmM%3D
Czy mogę podłączyć dwa takie same LEDy do niej równocześnie? Oba są na 35V i 1A każdy LED. Czy ustawiając 35V i 2A to da radę czy możliwe że się "spali" jeden z ledów?
  • Odpowiedz