Wpis z mikrobloga

@Gwendeith: jasne. niech ludzie którzy pracowali na siebie przez 20 lat i mają willę oddają całą swoją pracę (mieszkanie) komuś bo jest bidniejszy. kolego, cena meszkania nie jest wysoka bo burżuje. cena mieszkania jest wysoka, bo #!$%@? tak działa wolny rynek tworzony przez wszystkich.
  • Odpowiedz
  • 1
Źle jest kiedy zarabia 1 500 000 na wynajmie tysiąca mieszkań, po czym wykupuje całe bloki na wynajem ludziom by zarabiać jeszcze więcej ich kosztem.


@Phyrexia: trzeba być DEBILEM żeby myśleć, że pojedyncze Janusze wykupują całe bloki xD

To robią fundusze, w które inwestuje masa przeciętniaków (nawet nie do końca świadomie, poprzez lokaty zakładane w bankach).
  • Odpowiedz
Od wywłaszczenie landlordów ilość mieszkań się na rynku nie zwiększy a rewolucja może jedynie spowodować spadek ilości mieszkań.


@Drakii: Polepszy się ich wykorzystanie. Będzie bardziej racjonalne i sprawiedliwe.

Pana Mietka murarza bardziej mobilizuje do pracy pieniądz od potrzeb innych ludzi


@Drakii: No to nie motywujmy go potrzebami jego pracodawcy tylko prawdziwą solidną wypłatą!

Niby dlaczego to jest problem? Wynajmują te mieszkania więc ktoś z nich korzysta


@Drakii: Korzysta z
  • Odpowiedz
@M_xxx: Nieprawda. Strajki wybuchały zawsze po podwyżkach żywności lub obniżce płac. Np. w latach 60. były chyba największe nierówności, a większych strajków nie było nie licząc marca, który był de facto przez robotników tłumiony. W ZSSR nierówności były jeszcze większe a strajki zaczęły się dopiero gdy poprawiono warunki robotnikom.
  • Odpowiedz
@M_xxx: Nie będzie racjonalniej i sprawiedliwiej centralni planiści jeszcze nigdy w historii nie zrobili nic porządnie ich działanie to pasmo porażek. Solidną wypłatę to dostaje dzięki kapitalizmowi który jest najbardziej efektywny w gospodarkach centralnie planowanych nigdy ludzie nie zarabiali dobrze. Właściciel korzysta ze swojej własności i ma do tego pełne prawo ty nie masz prawa go rabować. PRL zakończył się wielkim bankructwem cały PRL to było cofanie się Polski względem zachodu.
  • Odpowiedz
W obronie swojej pięknej idei tak nienawidzisz biednych ludzi że nie chcesz im dać nawet mieszkań.


@M_xxx: xDDDDDDD tylko, że ty mi to wkładasz w usta, ja tego nigdy nie powiedziałem
fajny chochoł, subOPie
  • Odpowiedz
A jaka jest uczciwa XD? Zdajesz sobie sprawę, że cena się nie bierze z powietrza tylko to są wszystko naczynia połączone?


@TestoDepot: Skoro wynajmując mieszkania zarabia tyle, że jest w stanie przeznaczać te kwoty na wykup następnych i następnych, uważasz iż są uczciwe? Jeśli ktoś jest pośrednikiem, który zamiast jak spółdzielnia naliczać rozsądnej wysokości czynsz by wyjść na plus i opłacić swoich pracowników plus budżet liczy na łatwy zysk i różnica
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Najlepsze że ci czarno żółci to mówią o sobie że są antysystemowcami.
Tacy "buntownicy" co bronią burżujów i atakują "roszczeniową hołotę" xD
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Nie mówię o Twojej obecnej pracy. Zgaduję, że posiadasz jakieś przeszłe złe doświadczenia, które odcisnęły na Tobie dość głębokie piętno co można wywnioskować z samego Twojego recent activity na portalu i emocji zawartych w komentarzach.
  • Odpowiedz
po czym kupuje za nie kolejne mieszkania tak by trafiły do niego a nie do kolejnych osób na których będzie żerować by się wzbogacić nic nie robiąc, jest uczciwym przedsiębiorcą i do wszystkiego doszedł ciężką pracą.


@Phyrexia: Mieszkania to karty graficzne, których na rynku jest niedostatek? xD Wiadomka, wynajem mieszkania to kompletnie bezobsługowa sprawa, wieczna hossa z nieba. W ten sposób można spojrzeć na każdą inwestycję. Dajcie mi złota, którego jest
  • Odpowiedz
Jednym z powodów strajków robotniczych w PRL które skończyły się likwidacją tego państwa, było to że partyjniacy mieli się lepiej, że nie było równości.

Tylko że teraz jest duuuuużo większa nierówność.


@M_xxx: XDDDDD pies z tym, że możesz pozwolić sobie na więcej niż przeciętny partyjniak wtedy, być kim chcesz, żyć gdzie chcesz - HURR DURR ktoś ma wincyj!
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Problem polega na tym, że nie powinno dojść do sytuacji, w której podstawowe potrzeby życiowe stają się "intratną inwestycją" dla najbogatszych. Nie porównuj ich do niedostatku złota, a bardziej do sytuacji, w której amerykańska big pharma podbija ceny za insulinę czy leki pozwalające żyć z HIV. Takie zachowanie również popierasz i chwalisz za "inwestycje" ze strony firm, które ten lek sprzedają po zwielokrotnionych cenach?
  • Odpowiedz
to wina władzy, która ingeruje w rynek. żyjemy w korporacjonizmie, który nie ma z wolnym rynkiem nic wspólnego.


@prewenaza: Zlikwidujmy regulacje dotyczącą płacy minimalnej. Pozwólmy płacić mniej. Po takiej deregulacji miliarderzy właściciele korpo się zesrają.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie porównuj ich do niedostatku złota, a bardziej do sytuacji, w której amerykańska big pharma podbija ceny za insulinę czy leki pozwalające żyć z HIV. Takie zachowanie również popierasz i chwalisz za "inwestycje" ze strony firm, które ten lek sprzedają po zwielokrotnionych cenach?


@Phyrexia: Tak samo porownywanie zakupu drozejacych mieszkań nie jest tym, co podbijanie ceny leku pozwalajacego przezyc.

Poza tym jakich najbogatszych? Kek, w mieszkania inwestuje nawet masa osob z
  • Odpowiedz
  • 0
@Phyrexia: posiadam różne doświadczenia, a to, że moje obecne życie wygląda tak dobrze, to tylko wyłącznie moja zasługa i efekt ciężkiej pracy (na wielu szczeblach).

Dlatego też alergicznie traktuje na wszelkie socjalistyczne pomysły o regulacjach, pomocy słabszym i wyrównywaniu szans. Ja #!$%@?łem i walczyłem z demonami, to ty też musisz, a nie lewackie płaku płaku państwo pomóż.
  • Odpowiedz