Wpis z mikrobloga

@TakiGupiZeSzok: Sam mam a7ii. Jest to jakby poprawiona wersja a7 z dodaną stabilizacją i dopracowaną ergonomią. Matryca dokladnie ta sama. Zalezy do czego potrzebujesz aparat. Jesli plener lub studio jest to fajna opcja. Czasem uzywam do repo ale autofocus nie jest mega szybki. Do sportu odpada całkowicie. Najwieksza wada wg mnie to krótki czas pracy na baterii (nosze 6).
Dynamika tonalna i szumy na przyzwoitym poziomie.

Fajny aparat do pleneru. Matryca
@adam-photolive wysłałem nick na insta na prywatną :) ja spełniam się jako hobbysta w 100% i aktualny aparat już przestał mi wystarczać. I mnie trochę odpycha bo mam nowe pomysły na zdjęcia ale znając już dobrze lumixa wiem, co jestem w stanie nim osiągnąć i to już dla mnie za mało. Zapewne będę chciał mieć 50mm 1.8, jakiś szerszy kąt 35mm i na pewno coś z tele patrzyłem sigma 100-400mm ale to
@TakiGupiZeSzok: Przydałby się do A7II jakiś lepszy AF, na to jest chyba najwięcej narzekań. Jakoś też nie lubię tej ergonomii Sony, rozplanowanie przycisków w starym Pentaxie, który miałem kiedyś było jakieś takie ergonomiczniejsze. No ale to chyba tyle, dla zaawansowanego amatora powinno styknąć.
@TakiGupiZeSzok: Problem z ustalaniem przebiegu jest taki, że:

a) mierzy tylko klapnięcia mechaniczną migawką, elektronicznej bodajże w Sony nie zlicza (na 95%)
b) mogły być używane do wideo

to tak co do migawki, resztę już ci opisali raczej.

Ja mam A7 III, to nie wiem jak ze starszym bratem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na pewno AF do kitu, bo to każdy mówi o A7/II, w sensie
@Tfor i o takie opinie mi chodziło. Na A7III to już sobie nie pozwolę bo to jest hobby i poziomu pro nie osiągnę. Ani zawodowo w to też raczej nie jestem w stanie wejść. Dlatego budżet mam max 5 tysięcy, co uważam za dużo pieniędzy jak pstrykam raz na 2 miesiące, bo mnie czasem najdzie :D Z tego co widziałem to body A7II za 3000zl dostanę używane . Ogólnie z testów "tanich"
@TakiGupiZeSzok: Kupiłeś A7 II? Szukałem jakiegoś aparatu dla szwagierki na początek i właśnie o nim myślałem, tak aby miała pełną klatkę i system, który będzie mogła rozbudowywać.
@MG78 kupiłem A7 III... Wydałem łącznie na to hobby z 10 klocków także odrobinę budżet przekroczyłem. Nawet zapomniałem, że pytałem. Z perspektywy czasu i doświadczenia to powiem tak. Obiektywy drogie do pełnej klatki na Sony. Coś fajnego to od 3500 za szkło. Jak na początek to bym zerknął na aps-c od Sony jakieś a6300 itp. Za cenę A7 III chyba się dostanie canona r i cenowo obiektywy są tańsze, ale na Sony
@TakiGupiZeSzok: Jestem sam na systemie Sony od niedawna. Na początek ma mieć do niego zooma Sony FE 24-240 mm f/3.5-6.3 OSS aby mogła poćwiczyć i poznać ulubione ogniskowe, itd. i później aby mogła kupować już porządne stałki czy inne zoomy bez konieczności aby z czasem zmienić body.

APSC nie jestem fanem, szczególnie jak w budżecie można już kupić jakąś pełną. Sam byłem na dwóch systemach niepełnych - jako pierwsze aparaty Nikony
@MG78 ja mam Samyanga 24-70mm f2.8 i 50mm f1.8 od Sony. Aktualnie częściej używam 50 pod portret, i robię zdjęcia samochodów do ogłoszeń (to robię Samyangiem) i zastanawiam się nad sprzedażą obu żeby kupić Sigmę 105mm f1.4 pod portret. Ale też bym chciał szeroki kąt, który mam w Samyangu i biję się ciągle z myślami co zrobić. Najlepszym zestawem dla mnie byłoby 24-70, 50mm F1.2 lub 85mm f1.4, 105mm f1.4,135mm f1.8 i