Wpis z mikrobloga

Mirki z #it mam #problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Używam kompa z #windows10 do prowadzenia streamu z konferencji. Ostatnio co jakiś czas przy uruchamianiu instalują mi się #aktualizacje i bardzo jest to irytujące jak muszę czekać aż się wszystko zrobi.
Czy jest jakaś wersja windowsa zrobiona przez użytkowników która będzie stabilna i będzie miała wyłączone aktualizacje na stałe? U mnie pomimo wyłączenia co jakiś czas wracają
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krih: bo aktualizacje są wydawane co miesiąc. Wrzuć sobie przypomnienie w co drugi wtorek miesiąca na 20:00 to wrzucisz aktualizacje jak tylko się pojawią
  • 0
@Koliat: Problem w tym że komputer stoi sobie zamknięty w pomieszczeniu i odpalany jest tylko dwa, trzy razy w miesiacu na stream- to by się zgadzało z tym co piszesz że przy tak mało użytkowanym komputerze zawsze trafiam na aktualizacje. Druga sprawa to te aktualizacje czasem wywalają mi sterowniki do sprzętu od streamu i muszę na nowo instalować- wygodniej by mi było całkowicie z nich zrezygnować. Chciałem przejść na linuxa ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krih: czy komputer musi być podłączony do internetu? Ew kup wersję Enterprise LTSC tam się da wyłączyć w całości z tego co pamiętam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krih: a sterowniki nie powinny się aktualizować, to możesz wyłączyć na pewno. Potrzebny tam w ogóle sterownik, zwykle rzutowanie nie wystarczy?
Czy jest jakaś wersja windowsa zrobiona przez użytkowników która będzie stabilna i będzie miała wyłączone aktualizacje na stałe


@krih: jest wersja zrobiona przez Microsoft, nazywa się professional. Da się na niej powyłączać aktualizacje na zawsze- nawet nie dostaniesz info że jakieś się pojawiły