Wpis z mikrobloga

jakiś czas temu jeden kolarz z którym jechałam pytał się mnie czemu nie chcę obok niego jechać. Ja, że nie, bo to utrudnia życie kierowcom. Ten obrazek rozwiewa wszystkie wątpliwości, nie dość że legalne to jeszcze powinno być bezpieczne i wygodne dla wszystkich uczestników ruchu.
#rower #szosa #bekazkierowcow #kierowcy #pedalarze
solimoes - jakiś czas temu jeden kolarz z którym jechałam pytał się mnie czemu nie ch...

źródło: comment_1635434335wYDmGwglwWtbQDAb3r72M1.jpg

Pobierz
  • 42
nie dość że legalne


@solimoes: No jest. Pod warunkiem ze nie utrudnia ruchu. No ale to juz nie jest okreslone wiec zalezy od interpretacji.

"3. Kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub motorowerem zabrania się:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;
2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach
lub podnóżkach;
3) czepiania się pojazdów.

3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po
wytłumacz czym jest utrudnianie ruchu i czym dwie osoby utrudniają bardziej niż jedna. Na gazetę nie da się ich jebnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedną jeszcze da radę wyprzedzić, jak jest ruch z przeciwka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AbaddonLincoln: Prosze:

No ale to juz nie jest okreslone wiec zalezy od interpretacji.


A tutaj jedna z interpretacji sadu:

"Przez tamowanie należy rozumieć takie zachowanie
@solimoes: zwykle w samochodzie jest jedna osoba. Samochód zajmuje tyle samo miejsca od wyjazdu z garażu, aż po powrót do garażu (o ile jest prywatnie garażowany/parkowany), czyli cały cykl jazd i postojów na terenie miasta samochód okupuje tyle samo publicznego miejsca. Jedzie, stoi w korku, parkuje, obojętnie.
Większość samochodów parkuje na koszt podatników (coraz więcej podatników nie prowadzi samochodu).
Rower praktycznie znika jak tylko zjeżdża z drogi.
Na gazetę nie da się ich jebnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedną jeszcze da radę wyprzedzić, jak jest ruch z przeciwka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AbaddonLincoln: no da się normalnie jedną, zachowując nawet 1,5 m. Jak jadą jak na fotce, to się nie da.
@CamusVevo: Jak będziesz trzymał się zbyt mocno środka drogi to tylko uniemożliwiasz prawidłowe wyprzedzanie. Ostatnio jechałem poza obszarem zabudowanym, gdzie była dosyć wąska jezdnia, sama szerokość jezdni to około 4 metry. No i z daleka widzę rowerzystę, który jedzie niemalże praktycznie środkiem jezdni, moje auto ma około 1.8m szerokości, czyli nawet jakbym jechał maksymalnie przy lewej krawędzi, to nie ma szans, żebym zostawił co najmniej 1m od rowerzysty. Zwolniłem do jego
@solimoes tak tak, jeździjcie obok siebie, już dwa razy mi się pod koła takie wybitne jednostki #!$%@?ły, raz dzieciak spadł ze ścieżki na asfalt, drugim razem laska z chłopem, bo jedno coś omijało, rower jednak trochę inaczej wybiera dziury o zakręty, a jak jednemu się coś potknie to kładzie drugie