Wpis z mikrobloga

Po pół roku udało się kupić auto. 30 aut obejrzanych, gdzie w ponad połowie przypadków to takim gruzem wstyd by było przyjechać na złom. I wreszcie coś, co może nie jest spełnieniem motoryzacyjnych marzeń, ale hamuje, jeździ i nie kopci.

Złompel Vectra C z 2007 1.8 przerobiony na kuchenkę gazową.

Obecne spalanie wynosi około 9 litrów gazu, przy czym jeżdżę jak emeryt po udarze.

Przyznam, że jeździ się całkiem wygodnie. Bardzo dobre zawieszenie jak na auto mające 14 lat.

Do zrobienia:
- olej z filtrami
- rozrząd
- przewody hamulcowe z tyłu
- pióra wycieraczek

Podsumowując wydatki:
- 11 000 za auto
- 520 za OC

Na bieżąco będę wrzucał podsumowanie wydatków oraz ewentualne gadżetowe dodatki, bo mam zamiar zrobić z niego zabawkę. Zaintrygowanych zapraszam - #metzegerjezdzioplem

#chwalesie #opel #vectra #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_16359586185xx3pUlzVHNf8oX38FklFI.jpg
  • 79
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Metzeger: jedno z ładniejszych aut, pozdrawiam
A jeżeli zadbane i zdrowe to tym bardziej się cieszyć, nie słuchaj że można było coś innego kupić, zawsze istnieje milion innych opcji, ale rynek aut w Polsce jest jaki jest, znaleźć zadbane auto które pojeździ to wyczyn
@PanKracy582: Ceny powaliło na początku roku, teraz już są po3,1415erdolone.
Co do Twojego zgnicia - jak się wszystko razem do kupy pozbiera (czytaj rozrząd, filtry, przewody hamulcowe + cholera wie co jeszcze wyjdzie) to może być całkiem pokaźna kwota. Mnie życie nauczyło,że lepiej założyć "za dużo" i przyjemnie się rozczarować, niż "za mało" i potem albo kombinować z kasą, albo odpuszczać którąś z rzeczy (co w mojej opinii jest absolutnie niedopuszczalne
@Metzeger: a plastiki od klamek w śroku skrzypią? Nie wiem jak to jest, ale miałem wrażenie, że wszystko w oplu, do pierwszej Insignii, to chyba było spasowane przez chińczyka co za mało ryżu jadł.
No i zdejmij te OPCLine z boku, jak to 1.4 żeby nie wyglądać jak sebastian w ospojlerowanym bmw 1.6 xD
Linia nadwozia fajna, miejsca sporo, zajebiste światła (jeśli nie wziąłeś jak robal bez bixenonów xD). Do wożenia
@paw4da: Fakt faktem, pakiet OPC robi robotę jeśli chodzi o doznania wizualne. Niby istnieje wiele innych opcji, aczkolwiek ten spełniał podstawowe wymagania, a ze czas nieco gonił i już najzwyczajniej w świecie byłem już zmęczony szukaniem, to powiedziałem pass - jak gra i buczy, biere.
@Metzeger:
wiedziałem, że porąbało ale nie sądziłem, że aż tak
w zeszłym roku sprzedałem taką za 3500 a i tak marudzili, że tarcze hamulcowe rude, ryski są i schowek się nie zatrzaskuje xD
do kupy okej, ale typek napisał o kontroli zawieszenia i hamulców za 5k pln :)

oby służył wóz, powodzenia
@tellet: O dziwo, są dobrze spasowane i nic nie skrzypi.
A nie zdejmę, bo tak kupiłem i tak ma zostać. Poza tym słyszałem,że od tego jest 1 kuń więcej i moment obrotowy wzrasta o wartość błędu pomiarowego, więc same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem robalem - niestety, bixenony sprzedały się godzinę wcześniej i została tylko "bieda edition".
@PanKracy582: Jak tak patrzyłem na ceny aut od początku roku, to miałem wrażenie, że chyba kogoś ostro pomisiaczkowało - mój wymarzony wóz rok i dwa miesiące temu chodził po 18-20k. No. W zeszłym miesiącu różnił się tylko kolorem. I łup prosto w dziób - 34k (°°
@Metzeger: Miałem przedlifta kombi 1.8 122 kuce w podtlenku biedy i faktycznie wdzięczne wozidło. W tym roczniku to zwróć uwagę na wahacze, łaczniki, maglownice i poduszki silnika. No i warto zainteresować się skrzynia biegów czy nie zaczyna hałasować na piatym biegu.

I nie boj sie jak ci sie miedzy wymianami zapali niski poziom oleju - lej 10W40 Valvoline i tyle

No i oczywiscie wołaj jak coś, bo tym wozem bojowym chałupę
@Metzeger: Mało Ci stresu w życiu?

te 9 gazu to gdzie? Na trasie ok, ale po mieście to do regulacji bo za ubogo zdecydowanie ;p

Najpierw to bym się skupił na ocenie auta w jakim stanie jest motor, czy bierze olej, ile. Potem na doprowadzeniu do dobrego stanu technicznego i potem można się bawić w gadżety imho ;)
Cena wydaje się bardzo wysoka..