Wpis z mikrobloga

Po pół roku udało się kupić auto. 30 aut obejrzanych, gdzie w ponad połowie przypadków to takim gruzem wstyd by było przyjechać na złom. I wreszcie coś, co może nie jest spełnieniem motoryzacyjnych marzeń, ale hamuje, jeździ i nie kopci.

Złompel Vectra C z 2007 1.8 przerobiony na kuchenkę gazową.

Obecne spalanie wynosi około 9 litrów gazu, przy czym jeżdżę jak emeryt po udarze.

Przyznam, że jeździ się całkiem wygodnie. Bardzo dobre zawieszenie jak na auto mające 14 lat.

Do zrobienia:
- olej z filtrami
- rozrząd
- przewody hamulcowe z tyłu
- pióra wycieraczek

Podsumowując wydatki:
- 11 000 za auto
- 520 za OC

Na bieżąco będę wrzucał podsumowanie wydatków oraz ewentualne gadżetowe dodatki, bo mam zamiar zrobić z niego zabawkę. Zaintrygowanych zapraszam - #metzegerjezdzioplem

#chwalesie #opel #vectra #motoryzacja
Metzeger - Po pół roku udało się kupić auto. 30 aut obejrzanych, gdzie w ponad połowi...

źródło: comment_16359586185xx3pUlzVHNf8oX38FklFI.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Metzeger można wiedzieć w jakim województwie kupione autko? Somsiad sprzedawał też łopla, nagle go już nie widuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Metzeger: zdecydowanie za mało.. mówię Ci że masz źle gaz ustawiony.
Ja mam dwa ople 1.6 16V i 1.8 16V, po mieście palą od 11-12 litrów w górę, na trasie 8 to minimun. Gaz ustawiony idealnie.
Na takiej mieszance to zaraz się pożegnasz z upg o innych rzeczach nie mówiąc.
  • Odpowiedz
@Metzeger: gaz do regulacji, to nie ma prawa palić mniej jak 8 litrów na trasie.
Warto sprawdzić odpływ na podszybiu przy filtrze kabinowym, lubi się zapychać, potem woda idzie na wentylator nawiewu, rezystor. W skrzyni olej wymienić, chyba, ze już skrzynia po naprawie, bo to tez prędzej czy później następuje xD
No i co, przegonić to czasem, bo silnikowi smutno jak nie dostaje miodu ( ͡° ͜ʖ ͡°
miiihau - @Metzeger: gaz do regulacji, to nie ma prawa palić mniej jak 8 litrów na tr...

źródło: comment_1636053967Z7NrM44uz4DLrsFoTCvw0b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@miiihau: Kurde, ładne pierdzikółko, aczkolwiek w srebrze wygląda lepiej :)
Fakt, do gazownika i tak był plan się wybrać, niemniej jednak chcę to zrobić po wymianie rozrządu i oleju.
  • Odpowiedz
@Metzeger: Auto spoko. 11k to bardzo dobra cena, na pewno nie przepłaciłeś. Diesle są tańsze b+g trzymają cenę. Duży plus że to hatchback, kupa miejsca z tylu po złożeniu fotela.
Polecam zmienić olej w skrzyni biegów. Wytracają się opiłki i niszczą łożyska. I profilaktycznie zmierzyć luz zaworowy. Tania sprawa.
  • Odpowiedz