Wpis z mikrobloga

@Agatk: powiedzmy że koordynatorka warsztatu


@Angel_of_death: powiedzmy że koordynatorka warsztatu

Masz takie stanowisko, a pytasz tutaj o radę? O coś co jest w twoich obowiązkach? Jako osoba koordynująca działania innych powinnaś najlepiej się znać na wykonywanej u was pracy. Mam wrażenie że nie jest to stanowisko dla ciebie skoro się nie znasz na tym.
jeśli 95% czyjejśpracy polkega na patrzeniu to tak, zdobywam się na optymalizację xD


@Agatk: ja na miejscu takiego pracownika brałbym od ciebie oświadczenie na piśmie, że każesz zostawić bez nadzoru pracującą maszynę i wszystko się dzieje na twoją odpowiedzialność.

Wtedy tacy głupio-mądrzy optymalizatorzy często dochodzą do wniosku, że to jednak może być debilny pomysł.
@elo_ tylko, że taką frezarkę przykładowo można nawet zaprogramować tak aby #!$%@?ła spektakularnego dzwona w imadło czy detal mając przeświadczenie, że program jest dobry albo wpisało się Z-200 FMAX i będzie dziura w stole

jeśli instrukcja bhp, dtr czy inna instrukcja obsługi mówi, że trzeba pilnować maszyny podczas obróbki to tak dla żartu tego nie napisano

A jak opka jest taka mądra i chętna do optymalizacji to niech każe chłopakom na frezerni
@Agatk: Pani kobieto, budowa męskiego umysłu jest taka, że ten nie ma podzielności uwagi i jest jednowątkowy.

Jeżeli osobniki płci męskiej mają robić coś pozornie wielowątkowo/współbieżnie, to wymaga to treningu, aby jedna z wykonywanych czynności przychodziła "automatycznie" niczym oddychanie.

Słabością takich "zautomatyzowanych" zachowań są reakcje na zdarzenia losowe (niewytrenowane/nieprzewidziane), co ostatecznie może prowadzić do wypadków i utraty zdrowia lub życia.
@Niedobry: wiesz, usunalem moj wpis bo stwierdzilem po doczytaniu ze babka nie zna sie, bo pytala o pile tasmową..
natomiast nie rozumiem o czym ty piszesz, bo maszyny cnc, tokarki cnc itd maja z reguly zamykana pokrywe z szybką i nie da sie tam wejsc/wlozyc reki bez otworzebia pokrywy i uruchomieniu przy tym awaryjnego wylacznika otwarcia pokrywy... przynajmniej tak wygladal sprzet w haco fat na noich praktykach 8lat temu na studiach...
@elo_: teraz widzę, że gadacie o fancy CNC.

Prawo pewnie jest dostosowane do najbardziej podłej/biednej/wybrakowanej maszyny dopuszczonej do pracy na terenie kraju, aczkolwiek nie znam całej otoczki prawnej/regulacyjnej na ten temat i jaką taka maszyna może być.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@elo_: Ty mi nie mow co sie da a co sie nie da bo ja akurat maszyny "buduje-kabelkuje" zawodowo. A ostatnio to i fabryki cale, sie zdarza. To byl tylko jeden z wielu przykladow na to co moze sie zdarzyc. A jak #!$%@? ujrzysz kiedys rozpolowiona czaszke to pogadamy. A no i trzy dni wczesniej tez sie #!$%@? wymadrzali. "Wiemy co robimy...". A wylacznik moze nie zadziajac lub byc celowo uszkodzony.
To byl tylko jeden z wielu przykladow na to co moze sie zdarzyc. A jak


@Niedobry: co bylo twoim przykladem? ze napusales:

co jak stary pijany podejdzie i lape wlozy?


@Niedobry: nie obraz sie, ale to nie byl szczyt elokwencji i szczerze nie uwazam to za jakikolwiek przyklad