Wpis z mikrobloga

: Sraka


@Niedobry: no, fajnie sie pan przedstawil, mysle ze kozwmy skonczyc nasza mala roz.owe tutaj

@Niedobry:

co jak stary pijany podejdzie i lape wlozy?


stary ci lapy tak wkladal za dzieciaka, nie pisz juz do mnie wiecej hamie zbolaly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elo_: Nie napisalem nigdzie ze Twoj stary. Po prostu sa miejsca gdzie potrafi przyjsc ktos "na bani" Przepraszam jesli sie poczules urazony. Ale przez takie podejscie jak Twoje naogladalem sie zbyt duzo tragedii. Panie kulturalny teoretyku.
@elo_ pamiętaj, że zawsze może frez/wiertło/płytka w głowicy pęknąć lub poprostu wyszczerbić a takim narzędziem robić byśmy nie chcieli; nawet przy głupim przykręceniu detalu możesz za słabo dokręcić docisk i różnie się zdarzyć z detalem.

A jeśli mówimy o jakichś dodatkowych obowiązkach czy pracy na dwie maszyny to jest coś takiego jak zakres obowiązków pracownika i tam jest czarno na białym co muszę robić w pracy i tyle.

Dodam jeszcze, że o
@Agatk: Z mojego doswiadzecznia warsztatowego wygląda to tak, że drugie zadanie przy pilnowanej maszynie nie może być skomplikowane aby można było się skupić. W razie W i tak bym nie zdążył zareagować ale tak czy inaczej muszę być blisko przy przycisku awaryjnym i słyszeć maszynę. Jest jeszcze kwestia nastaw, czasem trzeba pilnować maszynę aby wprowadzać poprawki. Pisząc o maszynie mam namyśli ogólnie każdą.
@Agatk

tylko mi dzisiaj taki stary gość który jest w zawodzie 40 lat powiedział, że na pile (taśmowej?) nie da się niczego zepsuć i ogólnie to nie trzeba patrzeć tylko jeden gość się #!$%@? i nie wiem kto tu ma rację xD


To fajnych macie zawodowców.

powiedzmy że koordynatorka warsztatu


Bez obrazy, ale krytycznie... Jak Ty dostałaś taką posadę, mając takie pojęcie? Piszesz o jakiś ustalonych bezpiecznych parametrach, nie zdając sobie sprawy,
Jeśli w warsztacie ślusarz tnie jakiś materiał i jedno cięcie zajmuje np. 10 minut to czy standardem jest aby w tym czasie wykonywał inne obowiązki jaki ślusarz przy swoim stanowisku, które jest tuż obok piły? Xd

Czy ma stać i patrzeć jak się tnie i woda leje?


@Agatk: zapomnij, tak, ma stać i się patrzeć i w razie czego interweniować
dlatego pytam, czy standardem jest że 95% czasu pracownika to siedzenie i patrzenie na proces który nawet w przypadku awarii nie jest niebezpieczny xd


@Agatk: tak, to jego praca - nadzór nad maszyną. Pogubiłem się i już nie wiem czy trolujesz... sugerujesz, że jak proces trwa 10 minut, to powinien w tym czasie obsłużyć dziesięć maszyn?
@Agatk U mnie w pracy też tacy madrzy byli na stanowiskach biurowych i dyrektorskich. Zgadnij kto pierwszy leciał jak były cięcia kosztów w firmie, ci robotnicy co to nic nie robia, czy biurowcy którzy kręcą bata na tych niżej ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Agatk na dobry początek poczytaj sobie BHP bo jak zdarzy się wypadek to pracownik bez wyrzutów sumienia powie, że to Ty kazałaś pozostawiać maszyny bez nadzoru.