Wpis z mikrobloga

W latach 2011-2015 na UDM (Ukraine Domestic Market) produkowany był ZAZ Forza (wł. naprzód). Posiadał on silniczek 1.5 108 KM i do setki rozpędzał się w rzetelne 16 sekund.

To samochód licencyjny i narzędzie ekspansji chińczyków na wschodzące rynki. Jest to Chery A13, sprzedawany m.in w Rosji, Brazylii, Indonezji, Iranie i na Ukrainie.

Wydaje mi się, że na zdjęciu jest liftback. W internecie nie dotarłem do zdjęć otwartego bagażnika, ale z Wikipedii wiem, że występował też jako sedan i hatchback.

#rzetelnafura
#carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #zaz
DerMirker - W latach 2011-2015 na UDM (Ukraine Domestic Market) produkowany był ZAZ F...

źródło: comment_1636531848i2tr3CjzFuPuJbXvhEs6VY.jpg

Pobierz
  • 18
sprzedawany m.in w Rosji, Brazylii, Indonezji, Iranie i na Ukrainie.


@DerMirker: Indonezję możesz wykreślić z listy. Przez ponad 5 lat mieszkania w tym kraju nie widziałem ani jednego egzemplarza, chociaż źródła podają że był tam oferowany. Ogólnie chińskie auta w Indonezji nie są popularne, bo mają opinie psującego się gówna, które szybko traci na wartości. Za najbardziej prestiżowe w Indonezji uchodzą auta japońskie
@kontonr77: Chcesz lepsze źródło to wpisz w google mobil terpopuler di indonesia 2021 i znajdziesz tam rankingi najlepiej sprzedających się samochodów w Indonezji z modelami Toyota Avanza, Toyota Calia, Mitsubishi Expander oraz Suzuki Carry na czele. Nie ma tam żadnych samochodów marki Chery