Wpis z mikrobloga

Rozmowa między dwoma chłopakami w wieku licealnym podsłuchana w zbiorkomie:

- A auto?
- No zrobię prawko i kupuję
- No ta, ale co?
- Nie starszy niż 3 lata ma być, myślałem o M2 na początek.
- O stary! Na studia takim będziesz jeździł to wykładowcom dupy popękają.
- Jakie studia, jak ja do robo od razu po maturze idę i będę 5 lat przed wszystkimi. No bo zobacz, idę do roboty od razu no i wiadomo że za mniej 5 koła na rękę to się nie opłaca nigdzie iść. No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2 a za resztę dom wybuduję i już będę ustawiony, to po co mi te studia?

Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D

#heheszki
  • 243
  • Odpowiedz
@Turyferariusz: To jest zasadniczo ten sam typ człowieka który na pierwsze auto poleca 12 letnią markę premium xD

Pół biedy jak to jest dzieciak który sobie w tramwaju takie głupoty #!$%@? (mi za gnoja lat 17 tez się wydawało, że jak tylko dostanę robotę to sobie kupię BMW, a potem tylko nowe z salonu - cóż, życie zweryfikowało te plany i auto z salonu to 10 lat później mogę sobie pozwolić
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: A kto powiedzial, że nie wymagającej kwalifikacji typie xD Znam wiele osób po liceum które zaczeły w IT od razu po szkole równocześnie ze studiami i mieli nawet więcej, pare innych które mają podobną ścieżke kariery ale w marketingu, też kręcą sie koło tej kwoty, wystarczy robić cos w szkole średniej i zdobywać kwalifikacje. Chyba, że przerasta cię fakt, że nastolatkowie juz zdobywają kwalifikacje i często są na tyle obrotni
  • Odpowiedz
@Eoon Oczywiście że miał propozycje pracy nawet z pensją jaką oczekiwał. Niestety okazało się, że na tym stanowisku trzeba trochę się pomęczyć i czasem w weekend zostać.
  • Odpowiedz
@kurcik777: No to nie wiem, jeśli ktoś myśli, że płaci sie za nic nie robienie to jego problem, obecnie mamy takie czasy, że jak ktoś #!$%@? to praktycznie na pewno będzie zarabiać conajmniej dobrze, może nawet bardzo dobrze jak mu sie uda.
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: chłop pewnie ma bogatych starych a praca za 5k na rękę to w firmie starego, całość kasy oszczędzi bo mieszka z rodzicami i za nic nie płaci i pyk, da się żyć w polsce, wystarczyło się dobrze urodzić


@DenNarcoSmurfen: No tak bylo. Tak samo jak każdy jeżdżący m2 kupił je sobie na gotówkę bo jest taki bogaty:) dzieci bogatych rodziców raczej nie są aż tak głupie żeby wygadywać dyrdymały
J.....i - > @HonyszkeKojok: chłop pewnie ma bogatych starych a praca za 5k na rękę to...

źródło: comment_1636718246fMzCAyPrDBLQAudBUoBuG4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:
Przeciez na kazdym zleceniu mozesz miec chorobowe, tyle ze jest opcjonalne. Jak jakis zleceniobiorca tego nie wybiera to juz jego sprawa. Emeryture to tylko skwituje krotkim "xDDDDDDD". Pozostale sprawy jasne, nie mowie przeciez ze to sa idealne umowy na stala prace, no ale dla mlodych jak najbardziej rigcz jak masz zagwarantowane co najmniej ~1k do pensji.
Jesli chodzi o zdolnosc kredytowa to jasne, UoP zapewnia lepszy scoring z reguly, ale
  • Odpowiedz
@Instynkt: a ja mialem 3/4 klasy same banany z willami i nowymi furami, a jakos na melanz/do szkoly nikt nie mial problemu w grupie autobusem pojechac xD Nie kazdy musi byc pusty i rozpuszczony pomimo hajsu
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: a ja sobie nawet nie wyobrażałem, że będę zarabiał tyle co teraz, a na studia co prawda poszedłem, ale zaraz rzuciłem.

Jeśli ich ambicje to lekko ponad 1k euro to nie są one wysokie, ogarnijcie się ludzie ;)

Jedynie minusem jest, że większość myśli w kategoriach konsumpcjonizmu - o zarobię 100k, to 100k wydam na auto i inne zabawki. Zamiast zainwestować w siebie i nie musieć #!$%@?ć kolejne 3 lata
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:
Ale zdefiniuj nie wymagajacej kwalifikacji tak btw. Bo ze trzeba miec mozg to w kazdej pracy moga wymagac.
Ja sie przebranzowilem rok temu, a jestem po 4 awansach. Zadnych konkretnych wymagan oprocz jako takiej znajomosci tematu nie bylo. W samej pracy tez jedyne co robie to po prostu dobrze wykonuje swoja robote i tyle.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: no właśnie. Tak ten świat obecnie działa, że zachęca się do kupowania i zapieprzania na to, i tak w kółko. Warto wyjść poza schemat. Przecież auto za 100k to realnie nie jest dla osoby, która zaoszczędziła 100k, tylko dla kogoś kto zarabia tyle w najlepiej max. 3 miesiące. Wiem, że to smutna prawda, bo kto w PL zarabia 25k euro w tak krótkim czasie. Wiadomo - można być pasjonatem, po
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok normalnie 5k na rękę dostajesz po maturze na luzie. Na budowie, albo na tirach... W sumie niegłupie, ludzie w korpo po studiach czasami i 5 lat i więcej pracują i dopiero o te 5k się ocierają.
  • Odpowiedz