Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1877
Myślałem, że nie ma głupszego nauczyciela, niż ten, który przekreślał dzieciakom jako błędy 2 x 5, bo jego zdaniem powinno być 5 x 2. A jednak...
Mój szwagier jest w pierwszej klasie liceum i ostatnio miał sprawdzan z historii. Jedno z zadań zostało mu przekreślone w całości, bo zamiast prawda/fałsz użył fajki i krzyżyka. Nauczycielka stwierdziła, że jest to "karygodny" błąd. Co do karygodnych błędów, to tak, tam jest napisane "fausz".

Edit: 8 odpowiedzi jest poprawnych.

#szkola #licbaza #nauczyciele #bekaznauczycieli
M4sterExploder - Myślałem, że nie ma głupszego nauczyciela, niż ten, który przekreśla...

źródło: comment_1636720121UKTlPhflNPJss26d7nOG34.jpg

Pobierz
  • 166
@M4sterExploder: bo jest to taki błąd, na rozprawce z matury to samo by miał. Czytanie ze zrozumieniem jest priorytetem w wykonywaniu zdania. Dlaczego nie rozumiesz, ze jeśli ma napisać P to ma być to P a nie ptaszek. Sama nazwa wskazuje, ze jest to polecenie kogoś a nie robienie po swojemu. Szef będzie chciał od niego w przyszłości coś a on zrobi po swojemu bo tak mu lepiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twoja__Pani: masz rację, że jak ma napisać P, to powinien napisać P.
A teraz powiedz, gdzie w poleceniu jest napisane, że powinien napisać P.

Albo powiedz, gdzie jest napisane, że trzeba użyć słów prawda/fałsz, bo widzę, że za każdym razem widzisz tam co innego.
@M4sterExploder: nie widze tam całego polecenia ale ja gdy chodziłam do szkoły tam gdzie były słowa prawda/fałsz to je wpisywałam w rubrykę, nigdy nie szlam na skróty i nie wpisywałam niczego innego. Może jestem głupia jak nauczycielka no coz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twoja__Pani: czyli na to byś odpowiadała prawda/fałsz? No to powiedz, czy byłoby to sprawiedliwe, gdyby nauczycielka przekreśliła Ci wszystko, bo oczekiwała, że wpiszesz "prawdziwe/fałszywe" (bo to te słowa są w poleceniu). Czy chodzi, żeby łapać się kruczków, czy żeby sprawdzić wiedzę?