Wpis z mikrobloga

@pafffel: A co ty myślałem, że rzesza emerytów w chwili przejścia na emeryturę staję się bezdomnymi. Bo nie dorobili się własnego mieszkania i całe życie wynajmują, a z emerytury nie są w stanie pokryć czynszu i odstępnego.
Moja babka jak dziadek żył to jeszcze było spoko. Bo on pracował, ona pracowała. Dziadek umarł na zawał, to potem babcia pracowała i jakoś sama z pensji była w stanie opłacić mieszkanie + wyżywienie,
@MagicznyKarolek: jak się nie ma hobby, pasji i chęci to możesz być emerytem choćby i zaraz po podstawówce. U mnie moja mama na emeryturze ostatnio powiedziała, że się nudzi więc będzie robiła sobie studia dla seniorów. Ani ja ani mój brat ich nie skończyliśmy więc trochę prztyczek dla nas w nos. Mój wujek ostro wszedł w pracę z metalem, całe życie pracował jako mechanik, przy tokarkach, dorabianiu części do maszyn w
@pafffel o #!$%@?... Emerytura w Polsce, to #!$%@? wegetacja :/


@MagicznyKarolek: gość chodzi sobie na spacer do sklepu, faktycznie #!$%@? wegetacja, co wy macie w głowach.
Wegetację, to będą mieli dzisiejsi młodzi na emeryturze, bo pomijając upadek systemu bez ucięcia przywilejów / zrównania i wydłużenia wieku emerytalnego, to statystycznie dzisiejszy emeryt nie jest wcale biedny. Bo przeważnie ma własne miejsce do mieszkania. Coś, czego mieć nie będzie miała armia ludzi co