Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wam wszystkim.
Jestem po rozwodzie od 7 lat,rozwód z jego winy , sama wychowuję syna, .
Syn - nastolatek, mam na niego od tamtej pory przyznane alimenty w wysokości 700 zł./mies (!).
Chciałabym wystąpić o podwyższenie alimentów. Stąd moje pytanie, o jaką kwotę wnioskować?
Sama zarabiam ok. 4000 netto, ex-mąż pracuje za granicą i zarabia ok 15 000 netto., syn prawie 15 lat.

#rozwod #praworodzinne #alimenty #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6197c9475ec89c000a4c2af7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zbieraj paragony i wszystko to na co wydajesz, zajęcia pozaszkolne, korepetycje, rozrywki wszystko.


@zmudeg: buachachachacha, moja była tak zbierała, że jej wyszło, że jednego dnia kupiła 5kg wędliny. Sądy mają te śmieci w dupie.

Jaki tu syf wywaliło, sama wykopowa elita buachachachacha.

@AnonimoweMirkoWyznania: daj namiary do męża, chętnie mu doradzę co ma zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zbieraj paragony i wszystko to na co wydajesz, zajęcia pozaszkolne, korepetycje, rozrywki wszystko.


@zmudeg: buachachachacha, moja była tak zbierała, że jej wyszło, że jednego dnia kupiła 5kg wędliny. Sądy mają te śmieci w dupie.


@AnonimoweMirkoWyznania:


Paragony sąd ma w dupie. Zbieraj faktury imienne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w dużym skrócie: musisz udowodnić, że potrzeby dziecka się zwiększyły, ale nie bez znaczenia jest, jeśli sytuacja majątkowa i zarobkowa twojego męża się polepszyła (i jego możliwości). Po tych 7 latach na 100% potrzeby dziecka się zwiększyły, wszystko też jest zwyczajnie droższe. Im dziecko starsze tym potrzeby większe.Liczy się wszystko: od dodatkowych zajęć i korepetycji po ewentualne lekarstwa, ubrania, książki do szkoły, dojazd do szkoły, telefon, komputer itd. Dobrze byś
  • Odpowiedz
@Rst00: Nie zawsze i nie w każdym przypadku, ale jak najbardziej możliwe.

Ja opieram się, tak jak wspomiałam, wyłącznie na sprawach, które mam u siebie w pracy. Tutaj sąd może dużo wziąć pod uwagę. Należy nie zapominać również np. o osobistym udziale w wychowanie i utrzymanie dziecka - rodzic który się dzieckiem nie zajmuje na co dzień może płacić więcej czy też życie dziecka na podobnej stopie życiowej co rodzice. Na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WaniliowaBabeczka:

sąd jak najbardziej widział większe możliwości zarobkowe


To chyba największa patologia jaka może być. Nie liczy się ile faktycznie zarabiasz tylko to ile mógłbyś zarabiać i możesz się skichać ale jak sąd uzna że mógłbyś zarabiać 20 tys. to zasądza na tej podstawie alimenty xD To jest śmiech na sali i patologia, szkoda że w drugą stronę to już tak nie działa.
  • Odpowiedz
@Rst00: Jakie 1400zł? Jak stary płaci 700zł? wtf XD matka zarabia 4k, ojciec 15k i mają się równomiernie dokładać i do tego matka ma go wychowywać gdzie ojciec sobie za granicą siedzi? Bez jaj, skąd Ty się urwałeś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wyindywidualizowany7: no 1400 bo oboje powinni składać się na dziecko. To chyba Ty się urwałeś. Ojciec nie ma ograniczonych praw i też się może dzieckiem zająć więc co Ty w ogóle gadasz. To ma być na UTRZYMANIE dziecka. Jakby ojciec zarabiał 100 tys. miesięcznie (albo miał taką "możliwość" xD) to co, dajmy na dziecko 10 tys.? Weź, skąd Ty masz takie pomysły xD
  • Odpowiedz