Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1114
#medicover #medycyna #lekarz
Cześć. Pierwszy raz w życiu jestem obrzydzony sytuacją jaka mnie spotkała. W moim kierunku, z ust lekarza medycyny pracy w placówce medicover przy ulicy Cybernetyki 19 w Warszawie padły słowa "boje się pana" oraz "takich jak pan nie powinniśmy przyjmować". Chodzi oczywiście o szczepienie przeciwko Covid-19.
Nigdy nie wyszedłem z placówki medycznej tak zniesmaczony, zażalenie złożyłem zarówno w recepcji jak i droga elektroniczną. Mam również zamiar złożyć je pocztowo jak tylko wrócę do domu.
Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sytuacja zostanie po prostu olana, ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie, czy w ogóle mogę coś zrobić? Pani Kąkol profilu na znanym lekarzu nie ma.
  • 429
  • Odpowiedz
@KurzeJajo: Mam dziwne przeczucie, że pełne zdanie miało nieco inny wydźwięk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie


Napisałeś skargę. Co ci niby więcej potrzeba?
  • Odpowiedz
@KurzeJajo: lekarz ma rację, po co chodzisz do lekarza, skoro wybiórczo wierzysz w medycyne? Może np on jako lekarz też by wybiórczo wierzyl i nie myje rak po sraniu i przed operacją? Tylko on odpowiada prawnie, a Ty tylko jesteś wrzodem na jego dupie bo dokladasz pracy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 465
@SkrytyZolw: @MarianoaItaliano:
Mam chodzić do lekarza z włączonym dyktafonem? Chyba zacznę. Wystarczy zajrzeć na mój profil aby zobaczyć że nie jestem wojującym szurem, po prostu nie przyjąłem szczepionki do czego mam prawo, jak równiez mam prawo do tego by zostać przyjętym u lekarza, za co płaci mój pracodawca.
Najpierw padło pytanie o studia, potem o szczepionkę.
Na pierwsze pytanie odpowiedziałem że zrezygnowałem ze studiów z powodów zdrowotnych, na drugie że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 430
@programista15cm: Ponieważ w świetle prawa jestem zmuszony do otrzymania orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy. Nie jestem prawnie zobowiązany do szczepienia. Powiedz mi gdzie mogłem dostać takie orzeczenie, jeśli nie u lekarza medycyny pracy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@SkrytyZolw: gwarancji tego że ktoś z lekarzem porozmawia na temat przedstawiania swoich prywatnych opinii w pracy. Jest w pracy, niech zachowuje się profesjonalnie.
  • Odpowiedz
nie przyjąłem szczepionki do czego mam prawo, jak równiez mam prawo do tego by zostać przyjętym u lekarza, za co płaci mój pracodawca


@KurzeJajo: Chcącemu nie dzieje się krzywda - nie chciałeś się zaszczepić i nie spełniasz wymogów dot. przyjęcia do lekarza? No to na własne życzenie przecież, szczepionka nie jest płatna czy w jakiś sposób ma ograniczony dostęp do niej, można się nawet zaszczepić w niedzielę po poludniu jak tylko
  • Odpowiedz
Mam chodzić do lekarza z włączonym dyktafonem?


@KurzeJajo: ale po co?

Wystarczy zajrzeć na mój profil aby zobaczyć że nie jestem wojującym szurem, po prostu nie przyjąłem szczepionki do czego mam prawo, jak równiez mam prawo do tego by zostać przyjętym u lekarza, za co płaci mój pracodawca.


A gdzie ja twierdzę inaczej? Spuść nieco pary, bo się strasznie nakręciłeś.

Padła odpowiedź "dobrze że pan nie studiuje, wtedy straciłabym wiarę w
  • Odpowiedz
Już to kiedyś pisałam: mieliśmy zasady, że nie przyjmujemy dzieci bez obowiązkowych szczepień


@SkrytyZolw: A to akurat na plus. U mnie w szpitalu też nie przyjmujemy personelu bez obowiązkowych szczepień np. na żółtaczkę bo to stanowi zarówno ryzyko dla pacjenta jak i dla personelu w razie styczności z krwią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@SkrytyZolw: Ależ odpowiedziałem, komentarz niżej. Chciałbym aby przełożony tej pani powiedział jej to co ty, że takie komentarze powinna sobie odpuścić. Nic więcej. No nakręciłem się, to prawda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@MarianoaItaliano: W jaki sposób nie spełniam wymogów przyjęcia do lekarza? Byłem dzisiaj w 4 gabinetach i tylko w jednym spotkałem się z takim traktowaniem, a w każdym spotkałem się z pytaniem o szczepienie, więc tylko jedna pani miała z tym problem
  • Odpowiedz
Przed szczepieniem powstrzymuje mnie obecnie tylko postawa ludzi zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.


@KurzeJajo: w zyciu czegos glupszego nie słyszałem. 2 miliardy ludzi sie zaszczepilo i 99% z nich ma w dupie jakiekolwiek agitacje, nie ma zadnej postawy
  • Odpowiedz