Wpis z mikrobloga

Byłem pewny że nierealne jest wprowadzenie rejestru ciąż i nikt nie posunie się do takiego absurdu, a jednak...
Ciekawe czy będą na tyle konsekwentni by zakazać ciężarnym wyjazdów za granicę.
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12353100/12827858/12827859/dokument529276.pdf

#neuropa #polska #bekazprawakow #bekazkatoli #aborcja #rozowepaski #prawo #konfederacja
Pobierz saakaszi - Byłem pewny że nierealne jest wprowadzenie rejestru ciąż i nikt nie posuni...
źródło: comment_1637736508Mcu9Fh14tFofjXyLtQ6Qbc.jpg
  • 51
Ale zaden prawak nie zada sobie pytania po co państwu w ogóle wiedzieć czy jakaś kobieta jest w ciąży


@ZaplutyKarzelReakcji: PiSem mi mocno nie po drodze, więc pewnie gdyby to tylko był inny rząd, niezainteresowany ciążami ze wzgledów religijnych, to by mnie taki pomysł wcale nie zdziwił. Bo tak naprawdę nie ma chyba nic szokującego w tym, że lekarze będą wiedzieć czy dane świadczenie było wykonane na ciężarnej pacjentce czy nie.
PiSem mi mocno nie po drodze, więc pewnie gdyby to tylko był inny rząd, niezainteresowany ciążami ze wzgledów religijnych, to by mnie taki pomysł wcale nie zdziwił. Bo tak naprawdę nie ma chyba nic szokującego w tym, że lekarze będą wiedzieć czy dane świadczenie było wykonane na ciężarnej pacjentce czy nie. Choćby żeby móc później oceniać czy świadczenia wpływają negatywnie na ciążę albo czy przez obecność ciąży nie stają się mniej skuteczne.
@saakaszi: Prawaki już krzyczą, ze lewactwo to szury a państwo ma prawo gromadzić dane jakie chce.


Ale zaden prawak nie zada sobie pytania po co państwu w ogóle wiedzieć czy jakaś kobieta jest w ciąży

@ZaplutyKarzelReakcji: Lewica popierala spis. Popierala covid-passy, ale jak juz wprowadzaja rejestracje ciąż i nie bedzie skrobania to darcie #!$%@?. Prawda jest taka ze obie strony siebie warte.
@loczyn: Świry wynajdują sobie losowe obowiązku takie jak zaznaczenie w jakim województwie się mieszka i czym się ogrzewa i krzyczą, ze to odbieranie wolności.

Ale jak już rządzący fanatycy religijni chcą robić spis kobiet, które są w ciąży w niewiadomych celach to nagle wszystko jest Ok. Ciekawe czy kobieta ma później zgłaszać poronienie, żeby z tego spisu być skreślona?
@saakaszi: No fajnie, weźmy kobitę, która prowadzi u jednego lekarza ciążę (czyli jest "zarejestrowana"), ale nie ma jeszcze widocznego brzucha.

Pójdzie do ortopedy dobrać wkładki na ostrogę, to ortopeda ma pytać o ciążę i odmawiać świadczenia w przypadku odmowy odpowiedzi? Czy ortopeda nie zgłosi i 100PLN grzywny/25 lat więzienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@loczyn: Świry wynajdują sobie losowe obowiązku takie jak zaznaczenie w jakim województwie się mieszka i czym się ogrzewa i krzyczą, ze to odbieranie wolności.


Ale jak już rządzący fanatycy religijni chcą robić spis kobiet, które są w ciąży w niewiadomych celach to nagle wszystko jest Ok. Ciekawe czy kobieta ma później zgłaszać poronienie, żeby z tego spisu być skreślona?

@ZaplutyKarzelReakcji: Spis powszechny jeszcze ok ale zarowno Covid Passy jak i
@ZaplutyKarzelReakcji: @Gurciak: @loczyn: Ja się w ogóle zastanawiam czy jest sens łączyć te sprawy z lewakami i prawakami, bo jeśli przyjmiemy że wejdą one w życie, to dotkną wszystkich, nawet osoby które nie plasują się po żadnej ze stron osi politycznej. Zresztą, mało to jest prawaków którzy popierają prawo do aborcji? Tak samo nie sądzę, by wszyscy lewacy popierali spis powszechny czy covid passy.
Ale PiSowi w to mi