Wpis z mikrobloga

Mirasy jak to jest z tym podatkiem od krypto?
Jak powiedzmy wszedłem sobie za 10k i po jakimś czasie wypłacam z tego te same 10k bo taki ze mnie trader, to mam obowiązek rozliczać to jakoś i płacić za to podatek ?
Dodam że wpłacałem głównie za pomocą p2p na binance

#kryptowaluty
  • 7
@LegenD: to jest bardzo dobre pytanie, dodatkowo zakładając że wpłącałes pieniadze na 5 różnych giełd, krypto marketów na jednym zyskałeś na drugim straciłeś, ciężko wyśledzić co i gdzie.
Suma sumarum liczy się chyba zysk w danym roku obrotowym.
@LegenD: najlepiej, bo powiedzmy dałeś 10k w krypto i stwierdzisz, że wypłacisz za rok i US może się #!$%@?ć, że nie zgłosiłeś w tym roku kosztu uzyskania przychodu i bedzie domagal sie zaplacenia podatku od całości wypłacanej kwoty (przychodu), a nie z samego dochodu
@xevske: Otóż to, a jeszcze biorąc pod uwagę że transakcję robię przy pomocy p2p to już totalnie nie wiem w jaki sposób może to być kontrolowane, czy kasa przyszła/poszła w stronę krypto czy po prostu oddałem kumplowi który pożyczył mi w sklepie jak zapomniałem portfela...

@approve: Dzięki, tak chyba zrobię, a nad sposobami spieniężenia tego będę się zastanawiał kiedy indziej ^^