Wpis z mikrobloga

Czuję się trochę uposledzony społecznie i technologicznie. Mam 22 lata i nigdy nie robiłem przelewu, a u mnie ludzie na studiach co chwila oddają sobie hajs w formie blika itp. Ja zawsze oddaje w formie gotowkowej, mówiąc ze akurat mam portfel przy sobie. Nie ogarniam tego. Jakiś kod przychodzi z dupy itp. Jak to niby polaczyc z kontem bankowym. Tak samo te apki do zamawiania zarcia glovo, pyszne.pl itp. Ja jedyne zarcie jakie zamawialem to pizza z pizzerii telefonicznie. O uberze nawet nie wspomne, bo zawsze autobus albo tramwaj. Moze to wina tego, ze dopiero na studiach mieszkam w duzym mieście, a w moim zadupiu nic z tych rzeczy nie ma.
##!$%@? #psychologia #rozowepaski #niebieskiepaski #blik #pysznepl #jedzenie #studbaza
  • 8
@Felixu: Co do Ubera: ściągasz aplikacje i rejestrujesz konto. Musisz podpiąć swoja kartę debetowa. Wpisujesz skąd chcesz być odebrany i dokąd jedziesz. Aplikacja wyszukuje ci kierowcę i podaje szacowana cenne, która zostanie potracona za przejazd (nie płacisz bezpośrednio kierowcy gotówka). Na mapce w czasie rzeczywistym widzisz gdzie jest już twój kierowca/ile zostało ci do dotarcia na miejsce itp. Wygodniejsze i tańsze niż jazda ze zlotowa XD

Nie stresuj się, te wszystkie
@Felixu: a może to wina tego, że masz mindset starej baby?

Nie ogarniam tego. Jakiś kod przychodzi z dupy itp. Jak to niby polaczyc z kontem bankowym.


Jak cię coś ciekawi jak działa, to można wpisać w google "jak działa blik", można spytać kogoś kto korzysta, można spytać w swoim banku, nawet w oddziale jak się boisz aplikacji mobilnej, czy przez stronę. Opcji jest mnóstwo, żeby to ogarnąć, wystarczy minimum chęci.
@Felixu: Ja mieszkałam na zadupiu gdzie 3 razy dziennie bus odjeżdżał do małego miasta powiatowego, a 90% rzeczy robię przez stronę internetową lub aplikację, pizzy to chyba nigdy przez telefon nie zamawiałam tylko zawsze aplikacja lub strona, więc to raczej kwestia ciebie i twojego otoczenia a nie mieszkania na wsi, w zamówieniu pierwszy raz UBERa to najdłużej mi zajęło spisanie tam karty.