Wpis z mikrobloga

@JaponskiZlodziejMajtek: Gdyby nadawcą przelewu była giełda krypto to nie miałbyś problemów. W regulaminie p2p jest napisane, że w przypadku blokady konta należy tą sytuację zgłosić do Binance.

2. Gdy użytkownik skarży się, że jego karta bankowa została zamrożona po otrzymaniu zapłaty od sprzedawcy, sprzedawca jest zobowiązany do aktywnej współpracy z personelem Binance w celu przedstawienia dowodów. Jeśli konto bankowe sprzedawcy zostanie zamrożone z winy kontrahenta, sprzedawcy niezwłocznie skontaktują się z lokalną
  • Odpowiedz
Też mnie ciekawi, który bank robi najmniej probl


@xonnex: my z żoną korzystamy z Millennium, między nami dość często krążą przelewy do 65 tys od 2 lat i się nie przypieprzyli. Żona brała kredyt gotówkowy (mamy rozdzielność majątkową), ale od lat krążyły między nami przelewy kiedyś mniejsze z czasem większe, więc może oni mają jakiś wzrór na obroty miesieczne i tolerancja im z czasem rośnie? Albo zakładają, że jak nazwisko się
  • Odpowiedz
@zonbat: Nie wiem, każda sytuacja ma indywidualny charakter, ale nie odnotowaliśmy jeszcze takich przypadków, w sensie klienci na zgłaszali takich sytuacji jeszcze
  • Odpowiedz
@xonnex: To co opisujesz to przypadek, kiedy słup dostaje wynagrodzenie za udostępnienie swojego rachunku bankowego na który przychodzą środki z oszustw i które słup potem dalej wysyła.

Inne sytuacje to jak ktoś wykorzystywał sprzedaż kryptowalut do zakupu np. prepaida, serwera itp. i chciał ukryć siebie jako płatnika, a ten serwer lub sim służył do oszustw.

W drugą stronę, to ktoś wyłudzający płatność przelewem od kogoś za coś innego niż kryptowaluty i
  • Odpowiedz
@michoopro: przelewy międzybankowe na wysokie kwoty to nie problem dla banków. Według mnie duże banki traktują krypto jako konkurencję, a małe na tym w ogóle się nie znają i jest dla nich podejrzane (ich jedyna styczność z krypto była przy oglądaniu "Domu z Papieru" na netflixie, gdzie za bitcoina bohaterzy mogli kupić wyrzutnie rakiet xD ). Gdy ja będę chciał wypłacić to przewalutuje wszystko do bitcoina i użyje bitomatu, albo pójdę
  • Odpowiedz