Wpis z mikrobloga

Mirki #rower #szosa posiadające #tubeless - wady i zalety obu rozwiązań mniej więcej znam ale wciąż się zastanawiam nad przesiadką w szosie.

Aktualnie na dętkach jeżdżę w okolicy 6.2 - 6.5 bara.
W tublesie myślę że będzie to okolice 5.8-6.0 ale nie o tym dywagacje. Na dętkach pompuję oponki raz w tygodniu i względnie trzyma to ciśnienie, ubytek rzędu 0.5Bara max.

Słyszałem że opony zalane mlekiem gorzej trzymają to ciśnienie. Pytanie więc jak duży obserwujecie u siebie spadek ciśnienia?
  • 14
@Hipodups: mając standardowo 4-4,5 w tydzień potrafi zejść bar na tyle, gdzie mam Bontragera z jakimś tam biezniczkiem, ale już 2x podziurawionego, a przód Pirelli trzyma się zdecydowanie lepiej, mimo mnogich 'mini-wylewów' ;)

Ja mam tylko obawy co do skuteczności zalepiania przy 6 barach, skoro mnie mleko obryzgało po najechaniu na coś, zdrapywałem je potem przy myciu dość długo z ramy ;)
@Hipodups:
Raz na dwa tygodnie dopompuję i starczy. Ciśnienie 4,2 przód 4,5 tył.
Jak miałem opony Continental GP5000 TL i Continental Teraspeed to faktycznie powietrze schodziło szybko . Teraz mam i w szosie i gravelu Tufo i żadnych problemów!
@i-marszi: nie za mało? na 700x28 mam 6-6.5bar przy 5barach czuję już opór i widzę balon na oponie na dole jak siedzę, a ważę z rowerem mniej od ciebie.

Jeszcze jest kwestia pompki, mam w domu dwie z manometrem i w pracy stację naprawczą z dużą sks pompką i różnica między nimi przekracza 1 bar przy 5 w kole. Niedawno miernik sks elektroniczny kupiłem bo piszecie czasem o tak niskich ciśnieniach
@mmichal:
W sumie to nie wiem. Pompuję według tego kalkulatora i wydaję się że jest OK. Opona fajnie pracuję na nierównościach, amortyzuję, jednocześnie nie dobija do obręczy. Oporów jakichś większych nie czuję, przy tej samej mocy ta sama prędkość. Ale żadnych dokładnych badań nie robiłem. Muszę spróbować na większym ciśnieniu ale to dopiero na wiosnę :(
@ujdzie: 25c

Dziękuje Wam Mirki drogie.
A jak często zmieniacie mleko? Faktycznie co pol roku dolewka a raz w roku zmiana?

@mmichal: @i-marszi: @AbaddonLincoln:

Do tego polecacie jakieś taśmy, wentyle i mleko które nie ubija mnie kosztowo? :) Bo jak patrzylem to po tych polecanych po necie to wychodzi 350-400zl za rower. Trochę duzo jak na wady jakie ma też tubless.
@Hipodups:

A jak często zmieniacie mleko? Faktycznie co pol roku dolewka a raz w roku zmiana?


Dolewki co dwa trzy miesiące. A co roku to wymiana opon, 14k km to rzadko która opona wytrzyma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wentyle to chyba bez różnicy, mleko:
https://allegro.pl/oferta/effetto-mariposa-caffelatex-mleczko-do-opon-1000ml-11315310082
Litr, mam dwa rowery starcza na długo i bardziej opłaca się niż w mniejszych opakowaniach.

Co do taśmy to nie pomogę, mam
@Hipodups: jak miałem dętki to zawsze pompowaniem koła przed jazda. W tubelessach robię to samo.
Obecnie opony 28c pompuje na 80-90psi. Co do mleka to wylewałam ok. 30ml do opony i w połowie sezonu musiałem uzupełnić. Zdarzyło mi się złapać kapcia w przedniej oponie (skończyło się mleko). Po odpompowaniu koła mogłem dojechać bezpiecznie do domu. Później tylko dolalem 30ml mleka i opona trzyma ciśnienie jak wcześniej ( ͡° ͜ʖ
kodi1911 - @Hipodups: jak miałem dętki to zawsze pompowaniem koła przed jazda. W tube...

źródło: comment_1638615955eacVMExNs2nDMckbutOXO9.jpg

Pobierz