Wpis z mikrobloga

@Syn_Tracza: a wypuścili na rynek 300mld? Tarcze były warte 70mld, reszta krąży w systemie bankowym by w excelu była płynność. Inflacja bezpośrednio mierzy wzrost cen. Myślę że jeżeli zapytasz przedsiębiorcę to powie, że podnosi ceny bo jego koszty wzrosły ( praca, podatki, NFZ, prąd, gaz, inne dobra) a nie, że rząd sobie wykreował 300mld w excelu.

@Nodd: w infografice pominął podatki, które napędzały inflację w 2020 r.
@Nodd: oczywiście można się śmiać i wrzucać bzdury typu tłumaczenie inflacji z Kaczora Donalda, tylko to co wrzucił Mateusz jest w dużej mierze prawdziwe. Zabrakło tu oczywiście odpowiedzialności rządu, bo za lockdown odpowiedzialny jest przecież właśnie Morawiecki.
Z jednej strony mamy tvp i pis którzy nie widzą własnych błędów, a z drugiej antypis, który widzi tylko błędy rządu pomijając cała resztę. Podniesienie stóp na pewno było spóźnione, ale i tak nie
@pat1ryk: a kto wiedząc o porozumieniu klimatycznym #!$%@?ł miliardy PLN na blok w ostrołęce? Kto ograniczył powstawanie elektrowni wiatrowych i utrudnił zakładanie solarów na własny użytek? Inflacja jest wywołaną przez czynniki zewnętrzne, to prawda, ale pis kladł lache na wszystko i dziś mamy efekty.
NBP na polityczne zlecenie zwlekał z podnoszeniem stóp, a rząd sie tylko przyglądał temu, co tak pięknie #!$%@?ł, aby zaraz móc wjechać na białym koniu robiąc zapomogi
@Nodd: Ja wiem, że chorobliwe anty-pisiorstwo ogranicza poziom refleksji i najłatwiej jest po chłopsku uznać: „hEHe inflacja, bo PiS = Podatki i Socjalizm”, ale na powyższej infografice są przedstawione po prostu fakty.

Rząd można krytykować na tysiąc sposobów, a udowadniacie jedynie, że się do tego nie nadajecie, atakując ich tam gdzie się banalnie łatwo wybronią, robiąc z siebie przy okazji głupków.

Sami wpadacie w schemat, którego ofiarą jest od sześciu lat
Kto ograniczył powstawanie elektrowni wiatrowych i utrudnił zakładanie solarów na własny użytek?


Akurat te działania były pozytywne dla kosztów energii elektrycznej. Źródła o których piszesz są dużo drożdże w ogólnym rozrachunku niż konwencjonalna energetyka.
Co do reszty zgoda, dodałbym do tego kolejne opóźnienia w realizacji elektrowni jądrowej. Nadal nie wybrano wykonawcy.
@wiecznylowcaumyslow: