Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki z tagu #synthwave , #outrun i #newretrowave , przez bardzo długi czas byłem namiętnym słuchaczem tych gatunków, aż w końcu postanowiłem dać też coś od siebie. Zapraszam do odsłuchu i konstruktywnej krytyki mojego kawałka "Andromeda". Nie mam wśród znajomych zbyt wielu fanów takiej muzyki, dlatego zależy mi na opiniach osób, które to lubią i słuchają na co dzień. Nie wiem czy mogę swoją produkcję zaklasyfikować jako "czysty" synthwave, ale wydaje mi się, że do tego mu najbliżej. To mój drugi w życiu utwór, jaki wyprodukowałem, nie jestem żadnym profesjonalistą, zwyczajne hobby po godzinach. :) #muzykaelektroniczna #flstudio #produkcjamuzyki #retrowave https://youtu.be/MiDduJD18jI
  • 6
@ecler: nudzi mnie taka muzyczka ogólnie, ale pod względem produkcji mogę ocenić. Wydaje mi się, że bas jest zbyt mocno zdetunowany lub gra zbyt oddalony od siebie w unisono (bodajże tak to się zwie). No zbyt "wide" sobie gra, o. Perka mogłaby być bardziej wybijająca się. Poza tym płynie sobie ładnie ta melodyjka. Jest taka jaka powinna być w tym gatunku chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ecler: Jak dla mnie to fragment 0:20-0:35 nie za dobrze zgrywa się ze sobą. Przy takich momentach jednak lepiej byłoby dodać również takie wyższe tony jakie są później dla wyrównania całości - obecnie w tym miejscu jest na moje ucho i nie używając jakiejś profesjonalnej mowy dość "pusto" - dla porównania fragment w okolicach 1:40 ma już coś innego i odbiór jest również inny ale to tylko mój gust - ja