Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#silownia #mikrokoksy #pytanie #sl #mirkokoksy

Kiedyś tam coś ćwiczyłem na siłowni, jakiś tam "zarys" mięśni jest, ale chce w końcu zacząć porządnie i na długo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo co to jest 80kg w przysiadzie xD czy 70 w WL.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale może to ma znaczenie.

1. Chodziłem na siłownię w kalenji 50 (czyt. butach z podbiciem pięty - do biegania). Czy mogę spokojnie w takim obuwiu ćwiczyć, czy w długim okresie lepiej z tego zrezygnować? Chodzi mi o siady, martwy etc, bo do WL buty bez znaczenia xD

2. Czym się sugerować czy masa czy rzeźba? Mam 178, ważę z 74, BF (ciężko określić od 12 do 20%), jak napnę to jest krata, ale jednak boczki się porobiły od wpieprzania słodyczy i chipsów, a przemiana materii już nie taka (27 lvl here)

3. Chciałem wrócić do SL 5x5 (appka), bo mega to wygodne - zlicza przerwę, zaznaczam ile powtórzeń, kg itd. Warto tym planem lecieć przez pierwszy rok?

4. Jaki trening na miesiąc-dwa na "rozgrzanie"? Bo dawno na siłowni nie byłem przez ostatni rok to nieregularnie biegałem, drążki itd.

5. Jak podejść do diety? Od razu walić (+200/400 kcal) jak masa? Jakie apki teraz się używa? Pamiętam jeszcze jak się więcej interesowałem siłownią to fitatu chyba górowało xd

Cel: 80-85kg przy fajnym BF (czyt. plażowa sylwetka), tak za 2-3 lata.

Z góry dzięki za pomoc!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b89b6c1b0105000b29f8cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
OP: @Kyriakos: Nie wiem czy dam radę zrobić poprawny przysiad na bosaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mobilność na pewno kuleje. Jakieś tipy? Jakiś pół przysiad bym zrobił, w tych butach do biegania to fajnie się nisko schodziło (do końca ile dała fabryka)

Co do przemiany to zwolniła, bo zmieniłem z pracy fizycznej + sport na mało sportu/ w ogóle + praca siedząca

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: zwyczajnie masz mniejsze zapotrzebowanie na kalorie przez zmianę aktywności.
Jak umiałeś zrobić przysiad w butach do biegania to dlaczego nie zrobisz na bosaka? Przecież takie obuwie nie ma nic wspólnego z poprawą mobilności. Znaczy się z jej maskowaniem.
OP: @Kyriakos: @AnonimoweMirkoWyznania: @Bubbo: mordeczki jeszcze jedno mnie męczy. I zanim zasnąłem to rozkminiałem xD

Jak oddychać przy wielostawnych i ogólnie przy ćwiczeniach?

Wcześniej jak ćwiczyłem to leciałem zasadą
ciężar w dól - wdech
ciężar w górę - wydech
czyli przysiad: (w dół - wdech, w górę -wydech)
wyciskanie leżąc - opuszczam sztangę (wdech), wyciskam (wydech)

Na ile to jest poprawne? Bo czytałem, że wielu przytrzymuje oddech np