Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie z anonimowych dla zachowania prywatności: planuję kupić na prezent urządzenie Soda Stream do gazowania wody + dzbanek filtrujący, aby na wszelki wypadek pozbyć się bakterii i zanieczyszczeń z kranówki.

1. Czy taka filtrowana i gazowana kranówka będzie lepsza/gorsza w smaku od np. Cisowianki?
2. Czy będzie znacznie uboższa od niej w minerały?
3. Lepiej wybrać dzbanek z Dafi czy Britta?
4. Jak to jest z tymi cylindrami CO2? Słyszałem, że jest sporo problemów z zamawianiem kuriera do odbioru i przysyłania napełnionych.

#pytanie #zakupy #woda #dietetyka #zdrowie #wodamineralna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b8b32b1b0105000b29fb1e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pytanie z anonimowych dla zachowani...

źródło: comment_1639519460pBFpUNytZX5Fwi7FRR0LM4.jpg

Pobierz
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: z kranówki się pozbywa metali ciężkich, chloru i fluoru a nie jakichś zarazków, innaczej się kranówki w ogóle nie pije więc niech już lepiej pije wodę mineralną, jakakolwiek kranówka będzie 10x gorsza od cisowianki chyba że kupisz filtr podwójnej osmozy i sam sobie ją zmineralizujesz i nagazujesz
@bst: tak, widział, we Wrocławiu woda ma taką samą albo i lepszą mineralizacje niż woda mineralna (https://mpwik.wroc.pl/strefa-klienta/uslugi/uslugi-laboratoryjne/parametry-wody/)
więc jakie ty badania widział skoro gadasz głupoty że kranówka ma bardzo mało minerałów skoro ma ich więcej tyle samo niż wody mineralne w sklepach?

i jakim cudem mówisz że nie ma w tej wodzie metali ciężkich skoro nawet teraz we wdychanym przez ciebie powietrzu masz rózne metale ciężkie a co dopiero woda
  • 0
@Springfield link daje 404
No jak metale ciezkie w powietrzu sa istotne vs woda to ja nie mam pytan..
Zobacz normy who dot wody. Poczytaj co ktory metal robi..
  • 0
@Springfield po prostu realne i rozsadne. Sam budowalem system uzdatniania wody głębinowej troche temat wody zglebilem.
Kierunek osmoza i mineralizacja to zly kierunek.
SuchaFranca: @karmelkowa: Jeżeli filtrowana woda z kranu jest w butelce przez krótki czas (np. kilka minut), to w jakim stopniu to, czy jest ona plastikowa/szklana może wpłynąć na smak? Duo kosztuje 200 zł więcej od Terra i jest niekompatybilne z tymi wygodnymi 0.5 l butelkami, więc mam dylemat: https://sodastream.pl/blogs/explore/porownaj-modele

@Springfield: @bst: @pinktonguy: Spotkałem się z opiniami, że jakość kranówki zależy w dużej mierze od stanu rur w
@AnonimoweMirkoWyznania:
Potwierdzam, że butelka szklana, a plastikowa nie ma prawa działać na smak jeśli jest wypijana tego samego dnia co była nagazowana, chyba, że ktoś jest wodnym audiofilem.

I tu znowu, wszystko zależy, nikt Ci nie powie jaką masz jakość wody w rurach i czy ona Ci smakuje.

Jeśli chodzi o butle to jest to wygodne i imo mniej upierdliwe od taszczenia co dwa tygodnie zgrzewki wody. Robię akcję napełniania raz