Wpis z mikrobloga

Mireczki znalazłem mieszkanie na wynajem w okazyjnej cenie, ale coś mi mocno śmierdzi. Babka twierdzi, że mieszka w Czechach. Z jednej strony sensowne, że się boi przyjechać w ciemno, z drugiej nie wyśle w ciemno tysiaka XD Kolejny scam z OLX czy faktycznie tak się czasem robi kiedy właściciel jest za granicą? #nieruchomosci #wynajem #oszukujo
spierre_delay - Mireczki znalazłem mieszkanie na wynajem w okazyjnej cenie, ale coś m...

źródło: comment_1639591421NwKopNBiZfjx7uQE7d9cUN.jpg

Pobierz
  • 85
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@spierre_delay: Oszustwo. Bardzo popularne na zachodzie - właściciel jest zagranicą, nie może przyjechać, obiecuje wysłać klucz kurierem. Mieszkanie jest zawsze ładne i w atrakcyjnej cenie.

Spotkałem raz dziewczynę, która przelała kilkaset euro kaucji i czynszu, dostała klucz pocztą i przyjechała do Niemiec aby zorientować się że takie mieszkanie nie istnieje.
@spierre_delay: Ja też byłem w podobnej sytuacji, tyle że z drugiej strony. Przebywałem za granicą i wynajmowałem mieszkanie w Polsce. Nigdy nawet bym nie pomyślał aby prosić o zaliczkę nie pokazując mieszkania.
Najczęściej robiłem to w ten sposób, że w ogłoszeniu umieszczałem umowną datę przyjazdu i umawiałem ewentualne spotkania. Na Twoim miejscu bym odpuścił.
@spierre_delay:

"Możemy podpisać umowę wstępnej rezerwacji, po której wpłacisz..."

To podpisz "umowę" na jakieś lewe dane a potem nic nie wpłacaj, bo nie potrzebujesz dodatkowej gwarancji, umowa wystarczy
@spierre_delay Nie chcę tu wyrokować, ale czujność powinna wzbudzić formuła "Powiedz mi proszę" na początku zdania "Powiedz mi proszę, czy masz jakieś zwierzęta?". Co prawda ja tak piszę, bo wbito mi do głowy zasady kindersztuby, natomiast z życia zauważam, że Polacy rzadko tak grzecznie piszą w takiej luźnej komunikacji.

Natomiast Rosjanie i ludzie rosyjskojezyczni mają formułkę "скажите мне пожалуйста", ktora z grubsza znaczy to samo i jest tak tłumaczona, a jest u