Wpis z mikrobloga

wczoraj poszedlem na poczte z awizo i dostalem wezwanie od SM do wskazania kierowcy w sprawie zle zaparkowanego samochodu na osiedlu (poza wyznaczonym miejscem - D-40) wraz z pamiatkowym zdjeciem ;)

generalnie jako sprawce moglbym wskazac kolege zza wielkiej wody bo wydaje mi sie, ze to on wtedy parkowal ( ), ale tak sobie poczytalem o tych wezwaniach w necie etc i gdzies tam znalazlem informacje, ze mandat karny za to wykroczenie mozna wystawic do 90 dni od popelnienia wykroczenia. szybki check na wezwaniu, a tam data 29.08.21 czyli grubo ponad 100 dni ;)

mircy - co robic?

#mandat #strazmiejska #prawo #wykroczenia #samochody #parkowanie
  • 5
, ze mandat karny za to wykroczenie mozna wystawic do 90 dni od popelnienia wykroczenia. szybki check na wezwaniu, a tam data 29.08.21 czyli grubo ponad 100 dni ;)


@soSNax: i wtedy sobie skierują sprawę do sądu - deal życia po prostu.
powodzenia z przekonaniem sędziego bez żadnych rzetelnych dowodów, że to nie ty parkowałeś.


@Adams_GA: przecież to na luzie przechodzi. pomijam już fakt, że to przecież oskarżyciel ma obowiązek udowodnić kto był sprawcą, a nie odwrotnie (bo to teoria, a praktyka jest wiadoma ( ͡° ͜ʖ ͡°))

nie wiem ile już wygrałem takich spraw, ale kilkadziesiąt najmarniej. Obok maseczek, bardzo fajna sprawa do zarabiania na kieszonkowe, bo KZP
Obok maseczek, bardzo fajna sprawa do zarabiania na kieszonkowe, bo KZP wg norm~ to 360 zł. Niestety mnie już znają i za cholerę nikt mi nie chce wypisywać wniosków, same pouczenia ( )


@Karoleer: mozesz rozwinac? ;d