Wpis z mikrobloga

Mirki,
Windows 10 zaczął co chwilę wywalać zużycie dysku 100%. Mam HDD, ale nieuszkodzony (0 bad sectorów). Pomyślałem, że może kupie w końcu dysk SSD, ale tu pojawiają się dwa pytania:
- SATA, czy PCIE? Mam desktopa
- Czy można sklonować sobie jedną partycję hdd na ten SSD? Mam na obecnym dysku podział 150gb na system i 780 gb na archwium (głównie pliki pdf). Myślałem, żeby po taniości kupić 250 gb SSD i sklonować te 150 gb - zaoszczędziłbym trochę czasu na instalacji systemu i programów od nowa.

Co myślicie?

#ssd #windows10 #windows #dyski #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
- SATA, czy PCIE? Mam desktopa

To o niczym nie świadczy że desktop. Raczej pytanie - jaka konkretnie płyta głowna, i co ma jeszcze wolne.
PCIe dysk to raczej bardzo egzotyczna sprawa (w sensie wkładany do slotu pcie). Jak już to pewnie chodzi ci o M.2 NVMe - to zależy czy masz na płycie miejsce takie. Jak nie - to czy masz slot PCIe x4 wolny, oraz czipset/bios który obsłuży bootowanie z
  • Odpowiedz
@hrumque: eh no ja właśnie mam jakąś totalnie starą płytę główną. Podłączyłem jedynie karte graficzną Radeona 570 na pcie.
W takim razie to chyba powinienem się zainteresować czymś na SATA3, prawda?

dzięki. spróbuję to ogarnąć, chociaż te lagi też nie są jakieś bardzo dokuczliwe. zdarzają się najczęściej, gdy włączam jakieś tiffy po 100mb
michelney - @hrumque: eh no ja właśnie mam jakąś totalnie starą płytę główną. Podłącz...

źródło: comment_1639836528SUMf0KDinmHTBmlNtXP2c9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FortunaHej: komputer składałem z 5 lat temu. Mam niezłego laptopa z uniwerku, za 6 tysięcy kupowany, ale prawie w ogóle z niego nie korzystam. Jakoś wygodniej mi na tym PC. Jeszcze miesiąc temu leciałem na win 7.
Nie mam żadnych gierek, używam tylko firefoxa, adobe reader, abbyy i photoshopa. Gdybym tego win 7 nie zawirusował, to ciągle bym na nim szczęśliwie działał. Cholerny win 10...

No ale może masz rację. Jakbym
  • Odpowiedz
komputer składałem z 5 lat temu


@michelney: Czyli koncowka 2016 roku poczatek 2017? To juz dyskow ssd nie pcie nie bylo w standardzie w lepszych lapkach.....

8 gb ram

2016/2017 to juz wtedy bylo malo

Tak na szybko to 4760k to byla juz przestarzala technologia jak go kupowales. Wtedy byl faktycznie ostatni skok technologiczny.

Moze i kupiles pc 5 lat temu, ale technologia ma juz duzo wiecej.
  • Odpowiedz