Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ebenezer-Scrooge: Jakoś nie umiem sobie przypomnieć, żebym dziadował mimo, że to był rok w którym jako dziewiętnastolatek przeprowadziłem się z małego miasta do miasta wojewódzkiego. Pracowałem wtedy za 1600/mc, opłacałem wraz z ówczesną dziewczyną (która wtedy studiowała)kawalerkę, żarcie i jeszcze było mnie stać na jakieś duperele, które sobie wymyśliłem.
Teraz mamy co miesiąc niemal 10k do dyspozycji, co prawda większe mieszkanie, ale pod miastem i #!$%@? żeby sobie coś kupić musze
Więc skoro uważasz, że była bieda i bezrobocie to chyba tylko wśród ignorantów, którym się nic nie chciało.


Jak to jest, że codziennie jeżdżąc do pracy widzę jak pod miastem budują się domki jak grzyby po deszczu, wszyscy znajomi nie mają w co rąk włożyć tyle jest roboty, a najczęściej wymienianą przez przedsiębiorców barierą rozwoju jest brak rąk do pracy, a są tacy jak ty, którzy dali sobie wmówić, że #polskawruinie.
Pobierz kryptonim_putas - > Więc skoro uważasz, że była bieda i bezrobocie to chyba tylko wśr...
źródło: comment_1639993221wDsnj9uXYrWOazOPpykKpF.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@kryptonim_putas: ale co z tego sztucznie kreowanego wzrostu płac... skoro ktoś odgórnie karze podnieść płace pracownikom to uwaga... ceny rosną. I wartość zarobionych pieniędzy jest taka sama, albo się zmniejsza. Jednocześnie może doprowadzić to do patologii, gdzie pani pielęgniarka albo pan policjant będzie na podobnym poziomie płacowym jak np. Pan Kazio machający lizakiem jako kierujący ruchem na wahadle.
@kryptonim_putas:
ciekawy wykres z tymi wynagrodzeniami, pozwolę sobie zauważyć tylko jedno
lata rządów PO generalnie przypadają na kryzys gospodarczy z 2008 i kryzys walutowy w strefie euro z 2012
gdy spojrzysz na tylko 2007-2008 i 2014-2015 wzrosty są bardzo podobne do czasów po 2015
śmiem zatem twierdzić, że niezależnie od rządu który byśmy mieli rozwijalibyśmy się podobnie, ze względu na zalety gospodarcze i potencjał jaki ma nasz kraj (a od 2000
ale co z tego sztucznie kreowanego wzrostu płac... skoro ktoś odgórnie karze podnieść płace pracownikom to uwaga... ceny rosną. I wartość zarobionych pieniędzy jest taka sama, albo się zmniejsza. Jednocześnie może doprowadzić to do patologii, gdzie pani pielęgniarka albo pan policjant będzie na podobnym poziomie płacowym jak np. Pan Kazio machający lizakiem jako kierujący ruchem na wahadle.


Widać czytanie wykresów trudna sztuka... Może wykresy są pisowskie, nie wiem, ale wyraźnie widać na
minimalna z 5zł/h bieda, smród i ubóstwo


@Ebenezer-Scrooge: xD

Nie 5 zł/h, a około 8 zł/h a te 8 zł było więcej warte niż obecna minimalna godzinowa.

piękne czasy, 12% bezrobocia,


xD xD

Stopa bezrobocia bazuje na zarejestrowanych jako bezrobotnych, nie faktycznie bezrobotnych. W 2014 miało sens rejestrowanie się jako bezrobotny, teraz to sensu nie ma - ja pozostawałem z przyczyn prywatnych bez pracy przez jakiś miesiąc, i nie zarejestrowałem się
@Ebenezer-Scrooge: tak, bieda taka, że stadiony powstały, autostrady, ruszył gazoport. wymień mi trzy podobne inwestycje jakie pozostawi po sobie pisiorstwo? ordynarna propaganda to wszystko co potraficie. debile myślą, że ludzie mają krótką pamięć i wmówisz im, że sześć lat temu tynk ze ścian jedli. po wam zostawiło finanse publiczne w takim stanie, że przez sześć lat mieliście z czego #!$%@?ć naszą umęczoną ojczyznę. tłuku
@Ebenezer-Scrooge: xD

Nie 5 zł/h, a około 8 zł/h a te 8 zł było więcej warte niż obecna minimalna godzinowa.


xDDDD

Zwłaszcza na stacji paliw. Idź być niemądry gdzie indziej.

Stopa bezrobocia bazuje na zarejestrowanych jako bezrobotnych, nie faktycznie bezrobotnych. W 2014 miało sens rejestrowanie się jako bezrobotny, teraz to sensu nie ma


Wtedy ludzie rzucali się na groszowy zasiłek? Z bogactwa pewnie xD

Widac to po was - całkowicie ich