Wpis z mikrobloga

Kilka razy zdarzyło mi się tu wylewać #gorzkiezale na #pkp #intercity ale dzisiaj rozbiłem bank.

Połączenie #wroclaw - Świnoujście z przesiadka w Poznaniu. Mój pociąg był miły i czekał na wrocławskim dworcu blisko 20 min na jakiś inny (z Lublina, nie wiem, czy to przypadkiem nie regionalny).

Niestety, w #poznan na dworcu zajmują się wszystkim, tyko nie koleją (bo po co?), a poznanskie pociągi oszczędzają czas, więc drugi pociąg na nas nie zaczekał.

Oczywiscie nikt nic nie wie, nikt nie potrafi nic zorganizować. Na peronie informacja jedynie od pracownika technicznego, że taki pociąg już odjechał. W najbliższej kasie - pani nie wie, kieruje na "nowy dworzec". Super, akurat marzył mi się szybki dwukilometrowy spacerek z obciążeniem, w sam raz trochę sportu po świętach. Informacja - świstek i do kasy (niedawno w niej byłem!). W kolejce już sprawdziłem, że nie ma żadnej sensownej alternatywy. Doczekałem się - a to wie pan, to nie ta kolejka, tu tylko koleje wielkopolskie. Jeszcze żeby to jakoś sensownie było oznakowane...

W końcu musiałem się wepchnąć poza kolejka, bo jedyny pociąg, który mnie przybliżał do celu (do #szczecin) odjeżdżał za chwilę. Tam trafiła się pierwsza minimalnie pomocna tego dnia osoba, dobry człowieku, jeśli to czytasz, przepraszam, że krzyczałem.

Chociaż warto nadmienić, że bilety miałem pierwszej klasy, a w Poznaniu w olbrzymiej galerii handlowej na milion osób z jedną otwartą kasą biletowa, a dostałem zastępcze na drugą kl ;) dopiero w pociągu dostałem 1. kl. W tym pociągu jest też klasa biznesowa, ale to już nikomu nie przyszło do głowy.

I tu ciekawostka udowadniajaca, że to nie tak, że pomyłki się zdarzają, tylko całe pkp to jedna wielka pomyłka. Załapaliśmy się na poczęstunek (jeśli dobrze rozumiem, to standard w tym pociągu, bo innym też proponowano). Do wyboru była m. in. kawa czarna lub biała i sok pomarańczowy lub jabłkowy. Poprosiliśmy kawę biała i sok pomarańczowy. Otrzymaliśmy, a jakże, kawę czarna i sok jabłkowy. Iks de. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Szczecinie ma czekać komunikacja zastępcza dalej ale wolę już nie ryzykować.
  • 7