Wpis z mikrobloga

Co sadzicie o bardzo wolnym robieniu podciąganiu się/pompkach/wyciskaniu itp ? Widziałem filmik na YT jedna minuta w górę zostajemy na górze i bardzo powoli minuta schodzimy w dół. Spróbowałem tego.

Jak się podciągam to na luzie 15 razy, a po takich wolnych miałem zakwasy pierwszy raz od baaardzo dawna.

Ktoś mądrzejszy się wypowie jak to działa? Czas mięśnia pod napięciem czy jak?

#silownia #kalistenika #streetworkout
#mirkokoksy #mikrokoksy
  • 7
@Zimny-jak-lod: czasami dla urozmaicenia treningów robię takie podciąganie jak najwolniej, robiąc 3sek holda w 3 etapach. Nie wiem, czy się to jakoś nazywa xD zakwasy też wjeżdżają na drugi dzień xD
@kuroszczur: @Jazon: to co Panowie dobre to jest na budowanie mięśnia? Lepsze niż zwykle?

Nawet wydaje mi się, że zdrowiej dla stawów itp mniejsza objętość 5 podciagnięć takich które zajmą z 20 minut z przerwami, a zakwasy większe niż 50 podciagniec xD 3 x 15 itp
@Zimny-jak-lod: dla stawów na pewno zdrowsze, ja już wytrzymałościowo, ani na ilość w ogóle nie robię od 3lat i rzadziej kontuzje łapię, barki mniej bolą, nie wspominając o karku (gdzie wieczne przeciążenia robiły robotę). Nie wiem jak to będzie w kwestii budowania mięśni, ale ja tam lubię sobie urozmaicać treningi od czasu do czasu i zarzucam coś takiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zimny-jak-lod: poczytaj sobie o ruchu ekscentrycznym, koncentrycznym i izometrycznym. Podczas takich powolnych podciągnięć, a raczej podczas tej drugiej fazy tzn. negatywów gdy już się opuszczasz do gry wchodzi ruch ekscentryczny a to oznacza większe rozrywanie mięśni niż podczas ruchu koncentrycznego czyli tej pierwszej fazy. A co za tym idzie masz później zakwasy bo mięśnie się regenerują. Generalnie ruch ekscentryczny jest dobry na budowę mięśni